Avrupa'da Merkel korkusu

Avrupa'da Merkel korkusu
Angela Merkel ve Nicolas Sarkozy, Paris'te biraraya gelerek 'yeni bir AB" konusunda anlaşmışlardı.

Belçika'nın başkenti Brüksel'de yarın yapılacak Avrupa Birliği Zirvesi öncesi Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Paris'te biraraya gelerek 'yeni bir AB" konusunda anlaşmışlardı.

Avrupa basını, Euro Bölgesi'nin krize girmesi sonrasında Merkel'in Sarkozy'yi yanına alarak Avrupa'yı güdümü altına aldığını iddia ediyor.

MERKEL DİKTATÖR GİBİ!

Fransa dahil birçok ülke basınında Almanya Başbakanı Merkel'in bu tutumunu eleştiren karikatürler yayınlanıyor. Merkel'i sadece basın eleştirmiyor. Avrupalı bazı politikacılar da Almanya Başbakanı Merkel'i "diktatör" gibi davranmakla suçluyor.

"YALTAKÇI NİKOLAS İLE SAHİBESİ ANGELA"

Fransa'da yayınlanan bir karikatürün başlığı "Yaltakçı Nikolas ile sahibesi Angela". Kırmızı bir iç çamaşırı giyen Angela Merkel'in ayağında ise çizme var. Çizmeli ayağını, tasmalı Sarkozy'nin sırtına koyan Angela Merkel, "Euro tahvillerine hayır, Avrupa Merkez Bankası'na müdahaleye hayır" diyor. Sarkozy'nin Merkel'e cevabı ise, "Tabii, sahibe Angela" şeklinde cevap veriyor.

Fransız CanalPlus televizyonunda gösterilen bir komedi programında da Merkel, Fransa devlet başkanı olarak gösteriliyor. Merkel Almanca "Çalışın!" şeklinde bağırırken görülüyor.

"DÖRDÜNCÜ REİCH'A HOŞ GELDİNİZ"

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan bir yorumda ise, Hitler'in asker kullanarak yapamadığını, modern Almanya'nın ticaret ve mali disiplinini kullanarak yaptığı belirtilerek, "Dördüncü Reich'a hoş geldiniz" deniyor.

III. Reich, Hitler'in Avrupa'da kurduğu büyük Germen İmparatorluğu'na verilen genel adlandırmalardan biridir.

POLONYA'DAN SUÇ DUYURUSU!

Euro krizi nedeniyle Polonya Dışişleri Bakanı Radoslav Sikorski, Alman politikacıları övdüğü için suç duyurusunda bulunuldu.

"ALMNAYA YUNANİSTA'A NAZİ TERÖRÜ UYGULUYOR!"

Yunan basınında Almanya'nın Atina'ya karşı tutumu, Nazi Almanyası'na benzetiliyor. Yunan milletvekili Yannis Dimaras, "Nazi terörünün İkinci Dünya Savaşı'nda yaptığını şimdi Yunanistan'a Alman politikacılar yapıyor" dedi.

HEİL MERKEL

İtalyan gazetesi Libero, Merkel'i Nazi üniforması ve Hitler bıyığıyla çizdi. Karikatürün başlığı ise "Heil Merkel (Yaşasın Merkel)"

(UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com