'Avrupa'da Oynamak Cezbedici Ama...'

'Avrupa'da Oynamak Cezbedici Ama...'
Avrupa'nın en güçlü 4 liginden birinde oynamanın cazip olduğunu vurgulayan Uruguaylı oyuncu, “Ancak 30 yaşındayım ve bir ailem var. Yani beni isteyen kulüplerin ikna edici teklifler sunması gerekir” dedi..

Ülkesi Uruguay'ın Quenino Gazetesi ile bir tele söyleşi gerçekleştiren Diego Lugano, hakkında çıkan transfer haberlerinden Türkiye'deki futbol yaşantısına kadar birçok konuya açıklık getirdi. Uruguay'da yeni doğan bir çocuğun ilk hediyesinin futbol topu oludğunu vurgulayan başarılı savunmacı, “Bu durum o çocuğun zengin ya da fakir olması açısından geleceğine yön veriyor. Bu kültür başka hiçbir yerde yoktur” dedi.. İşte Diego Lugano'nun açıklamaları...

-Türkiye'nin dezavantajı nedir?

“Fenerbahçe, büyük hedefleri olan bir kulüp. Her sene şampiyonluğa ve Avrupa'da başarıyı yükseltmeye oynuyor. Ekonomik anlamda da oldukça güçlü. Aslında Türk ligi de ekonomik olarak güçlü bir lig. Ancak 80 milyon nüfuslu bir ülkede altyapılardan, oyuncu çıkmıyor. Ayrıca futbolcular ve teknik direktörlerin devamlılığı yok. Yabancı sınırlaması da futbolun gelişmesini etkleyen başka bir etken. Aslında Afrikalı, Avrupalı ve Latin Amerikalı oyuncular buraya çok uyumlu. Ancak bu sınırlama daha yeni 6'ya çıktı. Avrupa'nın büyük kulüpleriyle karşılaştırdığınızda aradaki fark çok büyük.”

-İtalya'ya gidecek misin?

“30 yaşındayım ve bir ailem de var. Bu şartlarda yeni bir başlangıç yapmam için beni isteyen kulüplerin ikna edici iyi teklifler sunulması gerekir. Ben ve ailemin yaşantısı adına tüm imkanlar sağlanmalı. Ancak Avrupa'nın en güçlü üç dört liginden birinde oynamak her zaman cazip olurdu.” Sao Paulo'dan jübile istedi

-Küçükken etkilendiğin futbolcular kimlerdi?

“Hugo De Leon ve Enzo. Şu an içinse Brezilya, Türkiye ve Uruguay'da ben örnek alınıyorum. Bunun yarattığı sorumluluğun farkındayım. Futbol çok dinamik olduğu kadar aynı zamanda değişken bir oyun. Bu nedenle yarına bakmak zordur. Daha önce söylediğim gibi geleceğe dair kesin bir plan yapmak gerçekten riskli. Nacional Monteviado, Fenerbahçe ya da Sao Paulo'da futbolumu noktalayacağım demek yanlış olur. Benim futbol hikayeme göre; jübilemi Sao Paulo'da yapmam gerekir. Ama gerçekleri sadece zaman gösterecek.”

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com