Avrupa'da uçuşlar iptal

Avrupa'da uçuşlar iptal
Kuzey Avrupa'da sert fırtınalar hava ulaşımını durdurdu

Avrupa kıtasındaki soğuklar hayatı durdurdu. Kuzey Avrupa'da meydana gelen fırtınalar ve olumsuz hava koşulları uçak seferlerini iptal ettirdi. THY başta olmak üzere birçok firma fırtına sebebiyle uçuşlarını erteledi yada iptal etti.

KLM Havayolları'nın Amsterdam'dan yapılacak 84 uçuşu fırtına nedeniyle iptal edilirken Hamburg Havalimanı'nda da 20 sefer durduruldu. Ayrıca İskoçya'nın Glasgow, Edinburgh ve Aberdeen Havalimanları'nda da seferler yapılamıyor.

YOLCULAR OTELLERE YERLEŞTİRİLDİ

Fırtına ve olumsuz hava koşulları nedeniyle seferlerini iptal etmek zorunda kalan Türk Hava Yolları'nın yolcuları Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Geliş Terminali'nde bulunan Hotel Desk önünde uzun kuyruklar oluştu. THY yetkilileri yolcuları otellere yerleştirirken, bazı yolcular ise havalimanında beklemek zorunda kaldı. Yoğunluk sebebiyle servislerin yetersiz olduğunu ifade eden Caner Bayan ise, “Gündüz 12'den beri buradayız. Kopenhag'a gidiyoruz. Hava şartlarında dolayı iki saat ertelendi. Sonra gene erteleme oldu. Şuan burada bekliyoruz. Otele gitmeye çalışıyoruzö dedi. Türk Hava Yolları'na ait uçakla Kopenhang'a gidecek yolculardan Hans Hunsten, “14.45'de ilk uçağımız vardı. O zamandan beri bekliyoruz. Kopenhag'a gidiyorum. 9 saattir buradayım. Kötü hava şartlarından dolayı iptal olduğunu söyledilerö dedi.Yolculardan Murat Sabah ise “ Kopenhag'a gidiyorum. Saat 18.30'da buradaydım. Uçak önce rötar yaptı daha sonra da iptal oldu. Kötü hava koşulları nedeniyle Almanya'daki uçuşlarda iptal olmuş. Sabahı bekliyoruz. Büyük ihtimalle sabahta iptal olacakmışö diye konuştu. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com