Avrupa'da Yaşayan Türk Gençlerinin Türkiye Turu Devam Ediyor!

Avrupa'da Yaşayan Türk Gençlerinin Türkiye Turu Devam Ediyor!
Avrupa'daki Türk Gençliği Kendi Kültürü ve Tarihiyle Buluşuyor" projesiyle Türkiye'ye gelen gençler, Bilecik ve Afyonkarahisar'ın tarihi ve kültürünü simgeleyen mekânları ziyaret etti..

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü bünyesindeki Gençlik Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 'Avrupa'daki Türk Gençliği Kendi Kültürü ve Tarihiyle Buluşuyor' projesi kapsamında Türkiye'de bir araya gelen Türk gençleri, Osmanlı İmparatorluğu'nun kurulduğu topraklar olan Bilecik şehrini gezme fırsatı buldu.

Şeyh Edebali Türbesi, Söğüt Ertuğrul Gazi Türbesi, Türk Büyükleri Anıtı, Metristepe Anıtı ve İnönü Şehitliği'ni ziyaret eden gençler daha sonra Afyonkarahisar'ın kültür ve tarihini tanımak üzere yola çıktı.

Afyonkarahisar'da Agâh Efendi Şehitliği'ni ziyaret eden gençler, daha sonra Kocatepe'ye çıkarak gezi programını tamamladı.

Hollanda, Fransa ve Belçika'da yaşayan ve kendi kültür ve tarihlerini yerinde görmek amacıyla ülkemize gelen gençler, daha önce İstanbul, Edirne, Çanakkale ve Bursa'yı gezme fırsatı bulmuştu.

Proje kapsamında Türk kültürü, tarihi ve milli değerlerimizi ön plana çıkaran mekânları ziyaret etmek amacıyla Türkiye'ye gelen 350 Türk genci, Konya ziyaretinden sonra Ankara'ya giderek 13 gün süren gezi programlarını tamamlamış olacak

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com