Avrupalı Büyükelçiler Büyükerşen'i ziyaret etti

Avrupalı Büyükelçiler Büyükerşen'i ziyaret etti
Avrupa Birliği'ne üye 18 ülkenin Ankara Büyükelçisi, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti.

Avrupa Birliği'ne üye 18 ülkenin Ankara Büyükelçisi, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti.
Eskişehir Ticaret Odası'nın (ETO) davetiyle Eskişehir'e gelen Avrupa Birliği Türkiye Delegasyon Başkanı Marc Pierini ile Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Polonya, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, Hollanda, Fransa Büyükelçileri ve Almanya, Yunanistan, İsveç ve Bulgaristan'ın Büyükelçilik temsilcileri Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti.
Konuk delegasyonun ziyaretiyle ilgili açıklama yapan Pierini, 'Başkan Büyükerşen'e sıcak karşılaması ve misafirperverliği sebebiyle teşekkür ediyorum. Eskişehir'de yetkili makamlarla temaslarda bulunacağız. Avrupa ile Türkiye arasında 100 milyar euroluk bir ticaret hacmi var. Bunu daha da büyütmek istiyoruz' dedi.
Avrupa Birliği'nin dönem başkanlığını yürüten İspanya'nın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Manuel Larrotcha ise 'Eskişehir'e yaptığımız ziyaret bizlere Ankara dışında temiz hava alma ve Avrupa Birliği'ne üyelik sürecinde Türkiye'nin gerçek gündemini ve gelişimini daha iyi anlama fırsatı veriyor' diye konuştu.
Konuk Büyükelçi ve maslahatgüzerları Eskişehir'de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Başkan Büyükerşen, konuk delegasyona Büyükşehir Belediyesi'nce yaşama geçirilen projeler hakkında bilgi verdi. Konuklar, Başkan Büyükerşen ile Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üyelik süreci hakkında fikir alışverişinde de bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com