Avrupalı Fener Geliyor!

Avrupalı Fener Geliyor!
Başkan Aziz Yıldırım'ın uzun yıllardır Brezilya'dan futbolcu transfer etme alışkanlığı önümüzdeki sezon itibariyle sona eriyor..

Teknik Direktör Aykut Kocaman’ın gelecek yıl takımın başında kalması halinde Avrupalı oyunculardan kurulu bir kadro oluşturmayı planladığı, Fenerbahçe’de uzun süredir devam eden Brezilya ekolünü noktalayacağı öğrenildi.
 

Milliyet'e göre, Teknik Direktör Aykut Kocaman'ın takımı tamamen Avrupalı oyunculardan kurma kararı aldığı öğrenildi. Kocaman'ın her ne kadar bu sezon aldırdığı iki yabancı Senegalli olsa da, bu futbolcuların Fransız vatandaşlıklarının bulunması ve Avrupa futboluna yatkınlıkları sorun yaratmadı.
Sezon başından bu yana takımın sistemini değiştirmek için çaba harcayan, gözünü kırpmadan Brezilyalı oyuncuları takımdan makaslayan Kocaman'ın aklında, Güney Amerikalı futbolcusu olmayan ve fizik gücü yüksek bir Fenerbahçe yatıyor.

Bu planın hayata geçmesi için Kocaman'ın bu sezon Fenerbahçe ile şampiyonluğa ulaşması ve takımın başında kalması gerekiyor. Şimdiye kadar Alex'in olmadığı bir takım tasarlayan Aykut Kocaman, kamuoyu baskısı ve yönetimin de tavsiyesi ile Brezilyalı yıldıza yeniden takımda yer açıp, o operasyonu erteledi.
Kasımpaşa maçında savunmada büyük hatalar yaptıklarına inandığı Bilica ile Santos'u hemen oyundan çıkaran Kocaman, Cristian'ı da kendi izleyip, transfer etmesine karşın şimdiden sildi.

Santos'un uzun sözleşmesi takımdan şimdilik ayrılmasına izin vermiyor. Lugano'nun da sözleşmesinin bitiminde gitmesi bekleniyor. Alex'in sezon sonunda bitecek sözleşmesinden sonra ülkesine döneceği, Kocaman'ın da bu oyuncuların yerine, iki sezondur alt yapısını hazırladığı Avrupalı oyuncuları monte edeceği belirlendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com