Avrupalı TFF gibi korkak değil!

Avrupalı TFF gibi korkak değil!
UEFA, Avrupa'nın patronluğu görevini bırakıp ülke federasyonlarıyla poker oynamaya başladı.

UEFA'nın oynadığı pokerde TFF blöfü gördü ama İsviçre Futbol Federasyonu, blöfü yemedi
Yani UEFA, TFF'yi Şampiyonlar Ligine yollama dedi, yol iz bilmeyen TFF kös kös bu kararı kabul etti. Fakat hukuk ve kanunlar önünde TFF'ye göre çok daha bilgili olan İsviçre Futbol Federasyonu (ASF), UEFA'nın tehdidine boyun eğmedi.
Gelin olayın temeline inelim.
 

SION UEFA'YI DİNLEMEDİ
İskoçya'nın Celtic takımı UEFA Avrupa Liginde kendisini eleyen İsviçre'nin Sio takımını UEFA'ya şikayet etti ve, “Sion 2008'de Mısırlı Essam El-Hadary'nin transferi esnasında usulsüzlük yaptığı için 2 transfer döneminde geçerli olmak üzere ceza almıştır. Fakat bu cezaya rağmen Sion transfer yapmaya devam etmiştir” dedi.


UEFA, ASF'YE 'MEN EDİN' DEDİ
Bunun üzerine UEFA Başkanı Michel Platini ve Genel Sekreteri Gianni Infantino başvurunun değerlendireceğini belirtti. Daha sonra UEFA; kendi aldığı karara karşı hareket eden Sion'un UEFA Avrupa Liginden men edilmesini İsviçre Futbol Federasyonu'ndan (ASF) talep etti.


UEFA'NIN ÖNÜNDE İKİ YOL VAR
Fakat ASF, UEFA'ya karşılık olarak “Bu dava şu anda İsviçre Yargısında, dava sonuçlanana kadar istediğiniz gibi bir işlem yapamayız” dedi. Şimdi UEFA'nın önünde iki yol var. Birincisi Sion'u kendisi UEFA Avrupa Liginin dışında bırakacak. Diğer ise Sion yoluna paşa paşa devam edecek!

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com