Avrupa'nın en büyüğü olacak

Avrupa'nın en büyüğü olacak
Afyonkarahisar’ın Ömer-Gecek Havzası’nda yapımı devam eden ve tamamlandığında Avrupa’nın en büyük termal turizm kompleksi olacak olan Salutaris Termal Turizm Kompleksi’nin bölge toplantısı gerçekleştirildi.

2013’ün sonunda teslim edilmesi beklenen 150 bin metrekarelik alana yapılacak dev tesiste 100 adet villa, 260 adet 1+1, 108 adet 2+1 villa, 400 odalı 4 bölümden oluşan devasa bir otel, 10 bin metrekare alana yapılacak olan kür merkezi, kayıkla gezilebilecek 25 dönüm alana sahip gölet, olimpik yüzme havuzu, 500 araçlık kapalı otopark, teniz kortları, basketbol ve voleybol sahaları, futbol sahalarının bulunacağı aktarıldı.

Yaklaşık bin 500 kişinin katıldığı toplantıda konuşan Salutaris Termal Turizm Kompleksi Genel Koordinatörü Yüksek Mimar Ekrem Yüce, termalin başkenti Afyonkarahisar’da 2 bin 500 yatak kapasiteli dünyanın en büyük 2’nci, Avrupa’nın ise en büyük termal turizm kompleksini hayata geçirecekleri için son derece mutlu ve gururlu olduklarını söyledi. Afyonkarahisar’ın değerlerini çok iyi bildiklerini belirten Yüce, konuşmasına şöyle devam etti:

Biz de böylesine değerli bir şehre bir inci kazandırıyoruz. İlk temeli attığımız günden itibaren zaman nasıl geçti bilmiyoruz, yatırımın tamamlanmasına kadar da nasıl geçeceğini bilmeyeceğiz. Biz yatırımımızı kredi kullanarak veya başka yollarla yapabilirdik ama biz bu yatırımı halkımızla birlikte yapacağımızı söyledik ve bunu başarıyoruz. Halkımızın gücü her zaman yanımızda oldu. Ben bu sebeple burada bulunan tüm gönül dostlarına sonsuz teşekkür ediyorum.” (VİK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com