Avrupa'nın gözü bu davada

Avrupa'nın gözü bu davada
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Denetim Raportörü Josette Durrieu, Odatv davasından tutuklu bulunan gazeteci Soner Yalçın’ın geçen ay kendisine yazdığı mektuba yanıt vererek yargılama sürecini yakından takip ettiklerini belirtti.
Durrieu, “Avrupa Parlamenterler Meclisi için hazırlamakta olduğu raporda dava sürecinin yer alması” için çalışma yürüttüğünü ifade etti. Avukat Hüseyin Ersöz, Soner Yalçın ve kendisinin 28 Temmuz’da Odatv dava sürecinde yaşanan gelişmeleri bir mektupla Durrieu’ya özetlediklerini anlattı. Raportör Durrieu’nun Soner Yalçın’a 21 Ağustos tarihli bir mektupla yanıt verdiğini anlatan Avukat Ersöz, “Mektupta, Odatv davası sürecini yakından takip ettiklerini, Yalçın ve avukatı tarafından kaleme alınan mektupların bu süreci daha iyi tahlil etmelerini sağladığını belirtmiştir” şeklinde açıklama yaptı.

Ersöz, mektubu şöyle aktardı:
 
“Durrieu, davanın Türk hükümeti ile müzakerelerinin merkezinde olduğunu belirtmiş, Avrupa Parlamenterler Meclisi için hazırlamakta olduğu raporda yaşanan sürecin yer alması için çalıştığını ifade etmiştir. Durrieu, devam eden bir yargılama süreci olduğundan bu konuda bir açıklama yapmasının doğru olmayacağını, ancak süreci yakından takip ettiklerinin altını çizmiştir.” (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com