Avrupa'ya Türk modeli belediyecilik

Avrupa'ya Türk modeli belediyecilik
Belçika'da yerel seçimler yaklaşırken Türklerin yoğun olarak yaşadığı Anderlecht semtinde Belediye başkanı listesinden tek Türk aday olan Mustafa Ulusoy, Anderlecht belediye başkanı Gaetan van Goidsenhoven, listenin ağır toplarından Jean-jacques Boulpape

Eskişehir'den örnek aldık

Belçika'nın Anderlecht belediye başkanı yazın Gaetan van Goidsenhoven, Belediye Meclis üyesi adayı Mustafa Ulusoy ile birlikte Türkiye'ye ziyarette bulundu. Türkiye ziyareti sırasında Denizli ve Eskişehir'de resmi temaslarda bulunan Anderlecht belediye başkanı Gaetan van Goidsenhoven Avrupa'nın başkentine Türkiye'den örnek aldıkları projeleri gerçekleştireceklerini basın toplantısında açıkladı. Özellikle Anderlecht kanalına Eskişehir porsuk çevresi, Şehiriçi parklara Denizli kent merkezi modeli ve Rue Wayez sokağı için de iki eylül
caddesinden esinlenildiği belirtti.

Türk iş adamlarını bekliyoruz

Toplantıda söz alan Anderlecht Belediye başkanı  Gaetan Van Goidsenhoven "Türk yatırımcılarını Anderlecht'e davet ederek, bu yeni dönüşüm sürecinde yer almalarını istiyorum, Türk girişimcilerin gelişmesi için projelerimiz hazır onları yatırımları için bekliyoruz" dedi. Başkan "Türkçe olarak  Selam Eskişehir, Selam Türkiye " diye selamladı.

Seçimlere başkanın adayı olarak giren Mustafa Ulusoy yaptığı sunumda projelerini sıraladı. Avrupa Birliği uzmanı olan Ulusoy "Burada bir Türk adayı yoktu belediye başkanının daveti ve ısrarı ile aday oldum, tek Türk aday benim belediye başkanının listesinde ve belediye başkan yardımcısı olma durumum var. Anderlecht'i Avrupa Birliği fonlarıyla kalkındırıp yeni iş olanakları kuracağız. Ayrıca aileler için yeni parklar ve yaşam alanları kurmayı planladık Belediye'nin bu projeleri tamamen Türkiye'den örnek alarak uygulamaya geçeçek" diye konuştu.

Toplantıda sıcak görüntüler sergileyen ekibin moralinin oldukça  yüksek olduğu ve Türk aday Mustafa Ulusoy'a tam destek verdiği gözlendi. Güçlü bir destek aldığı  taktirde Ulusoy'un Anderlecht belediye başkan yardımcısı olması bekleniyor.(VİE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com