Avrupa'yı Soğuklar Esir Aldı!

Avrupa'yı Soğuklar Esir Aldı!
Avrupa'da son yılların en soğuk kışı yaşanırken, ölümler de peşi sıra geliyor...

Avrupa'da kar yağışı ve buzlanma hayatı olumsuz şekilde etkiliyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle Avrupa kıtası boyunca hava trafiği, karayolu ve demiryolu ulaşımı aksarken, Macaristan'da ise 5 kişi donarak yaşamını yitirdi.

LONDRA BEYAZA BÜRÜNDÜ

Aşırı soğuklar ve kar yağışı başta İngiltere olmak üzere Avrupa'da yaşamı felç etti. Batı Britanya'nın büyük bölümüyle İskoçya'da da etkili olan tipi nedeniyle ulaşımda kaos yaşandı. Yüzlerce araç otoyollarda mahsur kalırken, sürücüler trafikte zor anlar yaşadı. Başkent Londra tamamen beyaza bürünürken, Heathrow, Gatwick ve City Havalimanları'nda çok sayıda sefer iptal edildi.

İRLANDA'DA SON 25 YILIN EN YOĞUN KAR YAĞIŞI

Kuzey İrlanda ise son 25 yılın en yoğun kar yağışıyla karşı karşıya kalırken, kar kalınlığı bazı yerlerde 60 santimetreye kadar ulaştı.

ALMANYA'DA ÇOK SAYIDA OKUL TATİL EDİLDİ

Almanya'da da kötü hava koşulları yaşamı olumsuz etkiledi. Buzlanma sonucu meydana gelen kazalarda can kayıpları oluştu. Demir ve havayolu ulaşımı sekteye uğrarken, çok sayıda okul da tatil edildi.

İTALYA'DA YÜZLERCE ARAÇ YOLLARDA MAHSUR

İtalya'da ülkenin güney-kuzey yönlü ana otobanında yüzlerce araç yollarda kaldı. Yoğun kar yağışı nedeniyle hızlı trenler Floransa'ya giremiyor ve bu kenti bypass ederek yollarına devam ediyor.

MACARİSTAN'DA 5 KİŞİ ÖLDÜ

Aşırı soğuklar nedeniyle Macaristan'da ise 5 kişi donarak yaşamını yitirdi.

İSVEÇ'TE 1800'DEN BERİ EN ŞİDDETLİ SOĞUK

İsveç'te ise basın kışın ilk aylarında bu denli şiddetli bir soğuğun 1800'lü yılların ortalarından beri ilk kez kaydedildiğini belirtiyor. Çok sayıda karayolu kazası haber verilirken, sadece başkent Stockholm'de 20 trafik kazası meydana geldi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com