Avşar'ın 3. Tecavüzlü Filmi

Avşar'ın 3. Tecavüzlü Filmi
Daha önce 'Fatmagül'ün Suçu Ne?' ve 'Salkım Hanım'ın Taneleri' filmlerinde tecavüze uğrayan Hülya Avşar, yeni filmi '72. Koğuş'ta da aynı akıbetten kaçamadı...

4 Mart'ta vizyona girecek olan filmde iki kez tecavüze uğrayan Fatma karakterini canlandıran ünlü oyuncu, iç çamaşırının göründüğü sahnelerde "Gerek yok" diyerek dublör kullanmadı.

Sanat dünyasının iki önemli ismi Yavuz Bingöl ve Kerem Alışık'ın sahibi olduğu Sasin Film'in yapımcılığında çekilen '72. Koğuş'un resmi fragmanı görücüye çıktı. Konusu ve kadrosuyla olay yaratacak olan filmin fragman müzikleri Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası tarafından çalındı.

FİLMİN FRAGMANINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Orhan Kemal'in unutulmaz eseri olan 72. Koğuş'un Ayfer Tunç'un kaleminden sinemaya uyarlamasında Hülya Avşar, Yavuz Bingöl, Kerem Alışık, Songül Öden, Ahmet Mekin, Civan Canova, Devrim Saltoğlu, Nursel Köse, Ayça Damgacı, Volga Sorgu, Zeynel Karaca ve daha birçok dev isim rol alıyor.

FİLMDEN KARELERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

FİLMİN KONUSU
Orhan Kemal'in baş yapıtlarından biri olan 72. Koğuş, insan haysiyetinin düşebileceği en dipsiz kuyunun hikayesidir. 1940'lar, 2. Dünya Savaşı'nın etkisinde kalan Türkiye'nin kıtlık yılları… Cezaevinin 72 nolu koğuşunda çeşitli suçlardan yatan Adembabalar…

Onların sefaleti, acıları, insanlığa çzlemi, hayata dair düşleri, çelişkileri, aşkları ve kavgaları ile bu derin çukura yuvarlanmış, en yakınını üç kuruşa vurabilecek kadar alçalmış insanların dünyası… Bir koğuşun karanlığındaki direniş ve yaşam mücadelesidir… 72. Koğuş, kalın duvarlar arasına kapatılmış insanların duvarların dışındaki akıp giden hayatla çelişkileri ve çatışmalarını yansıtır.

72. Koğuş bir insan hikayesidir ve insanlığın kaybettiği değerleri yüzümüze bir tokat gibi hatırlatmaktadır…


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com