"Avukat Akbulut'un Şehrizar Konakları'ndan daire aldığı" iddiası

Avukat Akbulutun Şehrizar Konaklarından daire aldığı iddiası
Serhat ve Berat Albayrak'ın avukatı Savaş:

İSTANBUL (AA) - Serhat ve Berat Albayrak'ın avukatı Fatih Savaş, "Avukat Ömer Faruk Akbulut'un Şehrizar Konakları'ndan daire aldığı" iddiasına ilişkin, müvekkillerinin Ömer Faruk Akbulut'la herhangi bir vekalet ilişkisi olmadığını ve gerçeklikle ilişkisi olmayan haberlerin müvekkillerini karalamaya çalışmaktan başka bir amacının bulunmadığını belirtti. 

Savaş, yaptığı yazılı açıklamada, bugün bazı gazetelerde, "Şehrizar Konakları isimli projeden Ömer Faruk Akbulut'un taşınmaz alımı yaptığına" ilişkin bir haber yer aldığını ve müvekkilleri Serhat ve Berat Albayrak'ın bu habere dahil edilmeye çalışıldığını bildirdi. 

Haberle hiç ilgisi olmadığı halde müvekkillerinin habere konu edilmeye çalışıldığını aktaran Savaş, sanki hukuka aykırı birtakım işlemler yapılmış ve müvekkilleri de bu işlemin tarafıymış gibi gösterilmeye çalışıldığına dikkati çekti. 

Avukat Savaş, şunları kaydetti:

"Tüm kamuoyuna belirtmek isteriz ki, müvekkillerin Ömer Faruk Akbulut'la herhangi bir vekalet ilişkisi bulunmamaktadır. Dolayısıyla, gerçeklikle ilişkisi olmayan haberlerin müvekkilleri karalamaya çalışmaktan başka bir amacının bulunmadığı açıktır. Çamur at izi kalsın mantığı ile hareket edilerek, iftiralarla bezenen, yalan ve uydurma bilgiler içeren bir takım senaryoları okuyucuya haber olarak sunmak, gazetecilik olarak tanımlanamaz. Bir süreden beri, yapılan asılsız ve kötü niyetli haberler tarafımızca hep yalanlanmasına rağmen, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek seçime yönelik olarak paralel yapı odaklı yapıldığı anlaşılan ve yapılmaya da devam edilen karalamaların habercilikle ilgisinin olmadığı açıktır." 

"Basın ahlakından yoksun, sadece iftira atma odaklı, ahlaki ve vicdani değeri olmayan, kirli ilişkiler içerisinde hep kiralık kalemler kullanan kişilerin yaptığı haberlerin kamuoyu nazarında hiçbir değeri olmadığına" vurgu yapan Savaş, müvekkilleri hakkında, hayal mahsulü, gerçek dışı ve kötü niyetli, asılsız haberleri yapan ve yayınlayanları kınadıklarını belirtti. 

Savaş, "Belirtilen kötü niyetli haberleri yapan kişi ve kurumlara karşı tekzip başvurusu yapılmış, haberi yapanlara karşı manevi tazminat davası açılmış, cezai başvurularda bulunulmuştur. Bu ve benzeri kişi ve kuruluşlara karşı hukuki zeminde sahip olduğumuz haklar sonuna kadar ve en etkili şekilde kullanılacaktır" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com