Avukatlar terörü protesto yürüyüşünde sırılsıklam oldu

Avukatlar terörü protesto yürüyüşünde sırılsıklam oldu
Eskişehir'de avukatlar, teröre tepki yürüyüşünde aniden bastıran sağanak yağmur yüzünden sırılsıklam oldu.Eskişehir Barosu'na kayıtlı avukatlar, son günlerde meydana gelen terör saldırılarına tepki göstermek için Vilayet Meydanı'nda bir araya geldi.

Eskişehir'de avukatlar, teröre tepki yürüyüşünde aniden bastıran sağanak yağmur yüzünden sırılsıklam oldu.
Eskişehir Barosu'na kayıtlı avukatlar, son günlerde meydana gelen terör saldırılarına tepki göstermek için Vilayet Meydanı'nda bir araya geldi. Saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı'nı okuyan avukatlar adına konuşan Eskişehir Baro Başkanı Yusuf Yıldırım, terörle mücadelede tüm devlet organlarından daha etkin ve kararlı önlemler ve kalıcı adımlar atmalarını beklediklerini söyledi. Yıldırım, 'Geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin birliğine ve beraberliğine kast edenler, hain emellerine hiçbir zaman
ulaşamayacaktır. Gerçekleştirilen hain saldırılarla milletimizin üzerinde uygulanmak istenen baskı ve korku rejimine karşı millet olarak hepimizin sağduyulu davranıp bölücü örgütün emellerine karşı dirayetli şekilde durmamız gerekir' dedi.
Konuşmanın ardından avukatlar, Vişnelik Mahallesi'ndeki Hava Şehitliği'ne doğru yürüyüşe geçti. Bu esnada aniden bastıran sağanak yağmur, avukatlara ve kendilerini takip eden basın mensuplarına güç anlar yaşattı. Yağışla birlikte sırılsıklam olan avukatlar, yağmura rağmen ziyaret ettikleri şehit kabirlerine kırmızı karanfiller bıraktı. Avukatlar, dua ettikten sonra şehitlikten ayrıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com