Avusturya'da Hamit Altıntop alarmı

Avusturya'da Hamit Altıntop alarmı
Avusturya polisi, Hamit Altıntop’un G.Saray’a transferi ve kampa gelmesi nedeniyle bugünkü El Jaish maçını ‘güvenlik sorunu’ gerekçesiyle iptal etti.
Galasararay’ın, Real Madrid’ten transfer ettiği Hamit Altıntop, Avusturya kampında Cimbom’un başına iş açtı. Sarı-Kırmızılılar’ın, kampın son gününde Avusturya’nın Kufstein şehrinde Katar’ın El Jaish takımıyla oynamak istediği hazırlık maçının iptal edilme sebebinin, milli yıldız olduğu ortaya çıktı.
 
Önceki gün önce maçın Avusturya Futbol Federasyonu’nun aldığı kararla seyircisiz oynanmasına izin veren polis teşkilatı, daha sonra gönderdiği 2. bir mesajla, karşılaşmanın oynanmasına izin verilmeyeceğini bildirdi. Polis, gerekçe olarak gönderdiği yazıda ise “Hamit Altıntop’un G.Saray’a transfer olup kampa katıldığını öğrendik. Siz seyircisiz oynamak isteseniz de, tüm vatandaşlarınız onu görmek için stada gelecek. Stadın etrafında binlerce kişiye karşı güvenliği sağlamamız mümkün değil. Bu nedenle Avusturya’da maç oynamanıza izin vermiyoruz” ifadelerini kullandı. G.Saraylılar’ın itirazına karşın tutumunu değiştirmeyen polisler, Kufstein Stadı yetkilileri ile de görüşüp maçı resmen iptal ettirdiklerini duyurdular.
 
ALMANLAR’IN KAPISINI ÇALDILAR
Bu nedenle kamptaki son maçını Avusturya’da oynayamayacak olan Sarı-Kırmızılılar, bugün İstanbul’a hareketten önce son bir maç yapmak için bu kez de Alman yetkililerin kapısını çaldı. Münih Havaalanı yakınlarında küçük bir stat ve rakip bulmaya çalışan Cimbom, Alman Futbol Federasyonu’ndan ‘seyircisiz oynamak’ için izin istedi. Gerekli izin verildi ancak bu kez de Alman polisleri devreye girerek, yine güvenlik gerekçesiyle bir dizi istekte bulundu ve ciddi uyarılar yaptı.
 
İdmanda sevgi seli
Aslan’ın Avusturya kampında ‘Hamit Altıntop rüzgarı’ esti. Hamit’in transferinin ardından otel yetkililerinin yıldızın bir fotoğrafını internet sayfasına koyduğu ama 42 bin kişinin aynı anda siteye girmesi üzerine sistemin çöktüğü, bunun üzerine fotoğrafı kaldırdıkları öğrenildi. İdmanda ise gurbetçiler, Hamit’i ‘sevgi çemberine’ aldı.
 
iSTEKLER ÇOK AĞIR
 
Alman polisinin Galatasaraylı yetkililerden istekleri şöyle:
 
1) Yapılması planlanan maçın oynanacağı yer ve stat, kulübün resmi sitesinden ve televizyonundan kesinlikle açıklanmayacak.
 
2) Kampı takip eden gazetecilere de stat, maçtan birkaç saat önce haber verilecek ve stat isminin duyurulmaması istenecek.
 
3) Eğer stat ve rakip ayarlanabilirse, planlanan maç büyük bir gizlilik içerisinde, kesinlikle taraftarlara haber verilmeden oynanacak. Taraftarların haber alarak stada gelmesi ve herhangi bir zarar vermeleri durumunda ise, Sarı- Kırmızılı kulüp, oluşan zararın tamamını karşılayacak.
 
Habertürk
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com