Ay'a tekrar gitmek istiyor!

Ay'a tekrar gitmek istiyor!
NASA’nın Apollo 16 programı kapsamında modül pilotu olarak Ay’a giden Charlie Duke, Uzay Kampı Türkiye’nin özel misafiri olarak İzmir’e geldi. Duke, "Teklif gelirse Ay’a gidebilirim" dedi.

Optimum Alışveriş Merkezi’nde bir söyleşiye katılan Duke, Ay’a yaptığı yoculuğun videolarını göstererek katılımcılara bilgi verdi. Kendisi için en unutulmaz anları anlatan Duke, NASA’dan teklif gelmesi halinde tekrar Ay’a gidebileceğini ifade etti.

Ay’a ayak basan 12 kişiden biri olan Duke, çoğu arkadaşının hayatta olmadığını kaydederek, “Ben hayattayım. NASA’ya tekrar Ay’a gidebilecek güçte olduğumu söyledim. Telefon bekliyorum ancak ben NASA’yı aramıyorum, onlar beni arayacak” diye konuştu.

Alışveriş merkezindeki ilgiden oldukça memnun olduğunu belirten Duke, katılımcıların sorularını da cevapladı. Kendisine şimdiye kadar sorulan en ilginç soruyu 12 yaşındaki bir çocuktan aldığını belirten Duke, “Bana gelen en ilginç soru -Ay’da olmak nasıl bir duygu- oldu.

Ancak bir çocuk bana kuantum fiziği ile ilgili sorular sordu. Ben de kuantum fiziğinin daha derin konular olduğunu söyledim tabii ki” dedi.
Türkiye’ye daha önce 3 defa geldiğini kaydeden Duke, çok ağırlandığını ve burada olmaktan mutluluk duyduğunu sözlerine ekledi. (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com