Ayağı kırık gebe at, saatlerce yol ortasında kaldı

Ayağı kırık gebe at, saatlerce yol ortasında kaldı
Antalya'da, bir sürücünün aracıyla çarpıp kaçtığı gebe at, yolun ortasında kırık ayakla 2.5 saat bekledikten sonra belediye görevlileri tarafından Hayvanat Bahçesi'ne kaldırıldı. Ancak at, sabaha karşı burada öldü.

Olay, Kepez İlçesi'ne bağlı Emek Mahallesi Ceyhan Caddesi'nde meydana geldi. Gece yarısı işten evine dönen 2 kişi, yol ortasında sağ ön ayağı kırık bir atı yatar durumda görünce polisi aradı.

Verilen adrese gelen trafik polisleri, caddede gerekli güvenlik önlemini aldıktan sonra Büyükşehir Belediyesi'ni, ardından Kepez Belediyesi'ni arayarak görevli gelmesini istedi. Ancak aradan saatler geçmesine rağmen acılar içinde kıvranan yaralı at için kimse gelmedi. 2.5 saatin sonunda gazetecilerin de girişimleri sonucu Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler geldi. Ancak gelen ekiplerin Sağlık İşleri Müdürlüğü'nden değil, Temizlik İşleri Şube Müdürlüğü'nden olması dikkati çekti. Görevliler de atın kamyonete konulması için itfaiyeden yardım istedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait İtfaiye Kurtarma Ekibi, iple bağladığı ayağı kırık atı vinç yardımıyla Temizlik İşleri Şube Müdürlüğü'nün kamyonetine koydu. Bu sırada, zaman zaman ayağa kalkmaya çalışan yaralı atı vatandaşlar sakinleştirmeye çalıştı. At Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait Hayvanat Bahçesi'ne götürüldü. Görevlilerin çabasına rağmen at, çarpmanın etkisiyle sabaha karşı öldü.

Aşçı Turgut Ocaklar, yaşananlara tepki gösterdi. Ocaklar, "İşten geliyordum, dolmuştan indim ve atın acılar içinde yolun ortasında kıvrandığını görünce vicdanım sızladı. Hemen polisi aradım" dedi.

Tüpçüde servis elemanı olarak çalışan Ali Güngören ise "İnsanlık görevimizi yapmaya çalıştık. Trafik polisleri olmasa kimseyi buraya getiremezdik. Hayvanın ızdırabı ortada. Ayrıca yolun ortasında ve tehlike arz ediyor" diye konuştu.

Yaralı hayvanın vinçle kamyonete konulması sırasında vatandaşlarla itfaiye erleri arasında ilginç diyaloglar geçti. Hayvanın acısının dindirilmesi için veteriner gelmesi ve iğne vurması gerektiğini söyleyen vatandaşlara itfaiye erleri çaresizlikle "Biz bu hayvanı yoldan kaldırmaya geldik. Ne yapabiliriz ki" cevabını verdi.

Polis, şimdi ata çarparak yaralanmasına neden olan sürücüyü bulmaya çalışıyor.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com