Ayağını keserek kurtuldu!

Ayağını keserek kurtuldu!
ABD'de bir adam ormanda odun keserken ayağını römorka sıkıştırınca hayatta kalabilmek için çareyi ayağını kesmekte buldu...

61 yaşındaki emekli ormancı Jon Hutt kışlık odun için 19 Ağustos'ta ormana gitti. Odun keserken birden hareket eden römorkun üzerine geldiğini gören adam kaçmak isterken sağ ayağının parmakları 6 ton ağırlığındaki römorkun altında kaldı.

BAŞKA ÇARESİ YOKTU

Kendini bir türlü römorkun altından kurtaramayan Hutt, 30 dakika yardım edecek birini bulmak için bağırdı. Ormanda tek başına olduğunu anlayan adam, bu şekilde ölüp gideceğini düşünerek, cebindeki 8 cm'lik cep çakısı ile ayak parmaklarını kesip kendisini römorktan kurtardı. Kanını üzerindeki tişörtü ayak parmaklarına sararak durdurmaya çalışan Hutt bu şekilde 40 km araba kullanarak, bir telefon Kulübesine ulaştı ve acil yardım hattından yardım istedi. Hemen hastaneye kaldırılan Jon Hutt'un parmaklarını yerine dikmek mümkün olmadı.

"PİŞMAN DEĞİLİM"

Verdiği röportajda hayatta kalmak için başka çaresi olmadığına dikkat çeken Hutt, "yaptığımdan pişman değilim" dedi. Benzer bir olay yine ABD'de yaşanmış. Utah Kantonunda kolu sıkışan Aaron Ralston sağ kolunu keserek hayatta kalmıştı. Bu olay 127 saat adıyla 2003 de filme çekilmişti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com