Ayakkabı kutusu sallayana gözaltı

Ayakkabı kutusu sallayana gözaltı
Manisa'da yolsuzlukları protesto için ayakkabı kutusu sallayan kadını gözaltına aldılar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Manisa'nın Akhisar ilçesinde toplu açılış töreninde konuşma yaptığı sırada balkonundan ayakkabı kutusu gösteren kadının evine anında polisler geldi. Evi aranan Nurhan Gül, karakola çekildi. 2 saat ifade verdi.

Akhisar Cumhuriyet Meydanı'nda Erdoğan'ın konuşması sırasında, meydana bakan yerde evi olan Nurhan Gül, evinin balkonundan Başbakan Erdoğan'a ayakkabı kutusu gösterdi. Protestocu Gül, Başbakan'ın yakın korumaları ve çevik kuvvet ekipleri tarafından evinden gözaltına alınarak karakola götürüldü. Nurhan Gül, burada verdiği ifadesinde 690 TL emekli maaşı ile yaşadığını söyledi. Gül ifadesinde şu görüşlere yer verdi:

"Konuşma sırasında evinin terasında oturduğunu söyleyen Gül, "Balkondan, yanımda bulunan boş ayakkabı kutusunu elime alarak salladım ve oturdum. Herhangi bir kelime ve sözlü ifade kullanmadım. Bir iki dakika geçmeden evime korumalar ve polisler geldi. Ayakkabı kutusunu sallayanın kim olduğunu sordular. Ben olduğumu söyledikten sonra gözaltına alındım. Karakola götürüldüm. Sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifadem alınarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldım." dedi.

Nurhan Gül, ayakkabı kutusunu sallama sebebini ise şöyle açıkladı: "Almış olduğum 690 lira emekli maaşımın düşük olmasından dolayı ve buna yolsuzun ve hırsızın peşine düşülmektense savcının ve polisin peşine düşülmesinin sebep olduğunu düşündüğümden dolayı protesto ettim. Olayın duyulmasıyla birçok arkadaşım arayarak destekte bulundular. Ayrıca dört beş avukat arayarak, avukatlığımı yapmak istediler."

Gül, karakolda ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Bu sabah Kanal D ekranlarında İrfan Değirmenci'ye yaşananları anlaytan Nurhan Gül, "Erdoğan'ın konvoyunu görünce evimin terasından ayakkabı kutusunu kaldırıp bir kez gösterdim, güvenlik görevlileri evime geldi. 'Mavi kazaklı ayakkabı kutusunu gösteren kadın siz misiniz?' dediler. Evet benim dedim, içeri girdiler evimi aradılar. Ben SGK emeklisiyim 690 lira emekli maaşım var, eşim ise avukat. Eşim de o sırada evdeydi. Bu maaşa insanlar nasıl geçinir, bunu protesto etmek amacıyla ayakkabı kutusu gösterdim. Karakola gittim ifademi verdim. Dürüst olarak ben yaptım dedim. Özellikle bilinçli olarak ayakkabı kutusunu gösterdiğimi ifade ettim. Karakoldaki iki saatlik ifademin ardından serbest bırakıldım. Arkadaşlarım hakkımızı savundun diye teşekkür ettiler" dedi.

İşte Nurhan Gül'ün TV'de gerçekleştirdiği açıklama:(MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com