Ayakkabı kutusu skandalında flaş detay!

Ayakkabı kutusu skandalında flaş detay!
Polisler ayakkabı kutusunu da karakola götürmüş

Manisa Akhisar'da Tayyip Erdoğan'ın konuşması sırasında ayakkabı kutusu göstererek protestoda bulunduğu için gözaltına alınan Nuran Gül ifadesinin alınması için karakola götürüldüğü sırada, protestoda kullanılan ayakkabı kutusunun da karakola götürüldüğü ortaya çıktı. Sözkonusu ayakkabı kutusu, Nuran Gül 2 saat karakolda kaldıktan sonra serbest bırakılmasının ardından avukatı tarafından teslim alındı. Kutu Gül'e yeniden teslim edildi. Ayakkabı kutusu, yaklaşık 4 saat karakolda kaldı.

Yıllarca kreş işletip, çeşitli işlerde çalıştıktan sonra emekli olan, 2 yaşındaki Ulaş ve 16 yaşındaki Yoldaş adlarında iki çocuğu bulunan Nurhan Gül, dün ayakkabılı protestosunun ardından açıklama yaptı

"Yaşamımın her döneminde haksızlıklara karşı direniş gösteren biri olarak o an teras katında bulunan boş bir ayakkabı kutusunu, hiçbir slogan atmadan kaldırıp salladım. Önceden hazırlanmış bir eylem değildi. O an karar verilmiş bir şeydi. Aradan 15 dakika geçti, geçmedi, evimize sivil polisler geldi. ’Mavi kazaklı, elindeki ayakkabı kutusunu gösteren hanım siz misin?’ diye sordular. Sakince ’Evet, bendim’ deyince, kendileriyle polis merkezine gelmem gerektiğini söylediler. Üzerimi değiştirmem gerektiğini belirttim, izin verdiler. Yarım saat kadar polis merkezinde tuttuktan sonra beni sağlık kontrolü için devlet hastanesine götürdüler. Burada da yarım saatte sağlık kontrolüm tamamlandı. Ardından tekrar polis merkezine döndük, ifademi aldılar. İfademde 2012 yılında emekli olduğumda 690 lira emekli maaşı bağlandığını belirtip, ’Her zaman haksızlıkların karşısında oldum. Olay anında da bir an emekli olup, çoluk çocuğu olan aileleri düşündüm. Onların haksızlığını duyurmak için bu eylemi gerçekleştirdim. Ayakkabı kutusunu sallamamdaki neden 690 lira olan emekli maaşımın düşük olmasıydı. Bununda nedenin yolsuzluk yapının ve hırsızın peşine düşülmektense, savcının ve polisin peşine düşülmesinin sebep olduğunu düşündüm ve protestoda bulundum’ dedim".

"KILIÇDAROĞLU TEBRİK ETTİ"

Hiçbir partiye üye olmadığını da belirten Gül, sadece haksızlığa tahammüle edemediği için böyle bir protestoda bulunduğunu kaydetti. Gül CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun bugün sabah telefonla kendisini arayıp, tebrik ettiğini de belirtip, arkalarında olacağını söylediğini de anlattı.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com