Ayakkabı kutusunda 4.5 milyon dolar!

Ayakkabı kutusunda 4.5 milyon dolar!
Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın evinde ayakkabı kutusunun içinde 4.5 milyon dolar bulundu

Adli kaynaklardan edinilen bilgiye göre, dün başlayan yolsuzluk soruşturmasında gözaltına alınan Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın evinde ayakkabı kutuları içerisinde 4,5 milyon dolar bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna ilişkin bazı detaylar daha gelmeye başladı. Adli kaynaklardan edinilen bilgilere göre, dün gözaltına alınan, kamu bankası genel müdürünün evindeki kütüphanede, ayakkabı kutuları içerisinde 4,5 milyon dolar bulundu ve bu paraya el konuldu. Aslan'ın eşinin telefonda 'yeşiller geldi' diyerek genel müdüre rüşvet paralarını haber verdiği öğrenildi.

Bu arada dün başlayan yolsuzluk soruşturmasının zamanlamasına ilişkin de ilginç bir iddia ortaya atıldı. “Şüpheliler arasında delillerin yok edilmesi yönünde görüşmeler yapılması üzerine” operasyonun başlatıldığı öğrenildi.

Bakan çocuklarının bulunduğu dosya ile ilgili soruşturmanın 15 ay önce, diğerinin ise daha eski bir tarihte başladığı kaydedildi. Teknik ve fiziki takip yapılan soruşturmada şüphelilerin faaliyetlerini durdurmaya başladıkları ve delillerin yok edilmesi yönünde görüşmeler yaptıkları belirlendi. Bunun üzerine durum İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı’na da iletilerek dün operasyon başlatıldı.

Dosyanın daha önce başka savcıda olduğu ancak bu savcının görev yerinin değişmesi üzerine tüm dosyalarının savcı Celal Kara’ya geçtiği ifade edildi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com