Ayakkabı sergisi açıldı!

Ayakkabı sergisi açıldı!
Kütahya'da ayakkabıcılığın geliştirilmesi amacıyla, Kütahya Belediyesi tarafından kurulan ve desteklenen, KESTAŞ tarafından (Kütahya El Sanatları Merkezinin) üretilen yazlık ve spor ayakkabı modellerinin tanıtım sergisi Belediye Sosyal Tesisleri S

Kütahya'da ayakkabıcılığın geliştirilmesi amacıyla, Kütahya Belediyesi tarafından kurulan ve desteklenen, KESTAŞ tarafından (Kütahya El Sanatları Merkezinin) üretilen yazlık ve spor ayakkabı modellerinin tanıtım sergisi Belediye Sosyal Tesisleri Sergi Salonunda düzenlenen törenle geçekleştirildi.
Sergi açılışında bir konuşma yapan Belediye Başkan Vekili Nejat Özturan, Kütahya'da ilk defa ayakkabı sergisini KESTAŞ vasıtasıyla açtıklarını belirterek, 1970'lerden önce el yapımı ayakkabı üretiminde Kütahya'nın önde gelen iller arasında olduğunu anımsattı.
1970'lerden sonraki sanayileşme ve 1980'li yıllardaki makileşme yüzünden el üretimi ayakkabıcılık bütün Türkiye'de yok oldu diyen Özturan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
' Bizler Kütahya'da ata mesleğini yaşatabilmek için KESTAŞ vasıtasıyla kurslar açtık. Bu kurslarımız da 30 öğrenci yetiştirdik. Bunların 15'i roman, 6'sı engelli vatandaşımızdır. Şu anda 10 kişi ile üretime devam etmekteyiz. Şu anda kamu ve özel sektör'ün ayakkabı ihalelerine KESTAŞ olarak katılmaktayız. Bazı ihaleleri kazanarak, ayakkabıları verdik. Ayakkabı firmalarına da sipariş üzerine üretim yapabiliyoruz. Ayakkabı firmaları da bizimle temasa geçebilirler. KESTAŞ merkezimiz birçok kurslarla hem kişilere meslek edindirme gayreti göstermekte, hem de ücret vererek aile ekonomilerine katkı sağlamaktadır. İnşallah bu kursları daha da genişleteceğiz. Şu anda hedefimiz olan gömlek üreticiliği kursu üzerinde çalışıyoruz. Kısa süre içerisinde bunu da başarırsak Kütahya'da istihdam arttırmaya yönelik bir katkımızın daha olacağına inanıyorum”
Açılışa; Belediye Başkan Vekili Nejat Özturan, Başkan Yardımcısı Halil Toklu, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, Daire Müdürleri ve kursiyerler katıldı.
Ayakkabı sergisi; 8-9-10 Mart 2011 tarihleri arasında açık olacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com