Ayakları 2 numara büyüdü

Ayakları 2 numara büyüdü
Seçim barajının kaldırılması için İstanbul'dan Ankara'ya yürüyen Aylin Kotil Ankara sınırına ulaştı

15 günde 360 kilometre yol yürüyen Kotil’in ayakları 2 numara büyüdü. Kotil, zorlu yürüyüşte yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Yola 37 numara ayakkabıyla başladım, şimdi 39 numara ayakkabı giyiyorum. Bana önceden söyledikleri için, büyük numaralı ayakkabılar da almıştım yanıma. Ayrıca ayaklarımın altı su topladı. Yürüyüş boyunca 3 kilo verdim. Az kilo verdim çünkü çok iyi besleniyorum. Gıda takviyeleri alıyorum. Yola ilk çıktığım zaman hiç duraklamadan 16 kilometre yürüyebiliyordum. Ama artık molasız yürüyemiyorum bu mesafeyi. Bir noktada insanlıktan çıkıyorsunuz. Nasıl uyuduğumu bilemiyorum geceleri.

Yola ilk çıktığım günlerde, ‘Ne güzel, temiz havada yürüyüş yapacağım’ ruh hali içindeydim. Ama böyle olmadığını gördüm. Toz ve egzoz içinde yürüyorsunuz. Dişlerimi fırçalamak ve banyo yapmak dışında hiçbir bakım yapamıyorum. Bu zorlu yolda beni ayakta tutan özellikle Twitter üzerinden ulaşan, hiç tanımadığım kişiler oldu. Mesela ABD’den biri var. Sürekli mesajlar atıp, doğa fotoğrafları yollayarak bana destek veriyor. Ben yürüyüşe başlamadan asla yatmıyor. İsviçre’den bir takipçim benimle birlikte yürümek için sadece 1 günlüğüne Türkiye’ye geldi. İnsanlar özgürlük, demokrasi istiyorlar. Bu ilgi ona. Ben sadece aracı oldum
.” (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com