Aybaba: "Galatasaray bizden korksun"

Aybaba: "Galatasaray bizden korksun"
Samet Aybaba, Avusturya kampına katıldığı canlı yayında soruları yanıtladı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, Avusturya kampında katıldığı canlı yayında soruları yanıtladı.

Lig TV Muhabiri Ömer Güvenç'in sorularına cevap veren Samet Aybaba, siyah-beyazlı takımdaki gündemi meşgul eden konulara açıklık getirdi.

İşte Samet Aybaba'nın açıklamaları...

"ÇOK EKSİĞİMİZ VAR"

"Kampın ilk aşamasını tamamen kondisyon ağırlık ve takımı kaynaştırma şeklinde planladık. Onu bitirdik ve ikinci bölümde yaptıklarımızın ne kadarı doğru, nerede yanlış yaptık bunları değerlendirme üzerineydi.

TÜRKİYE'DE TAKTİK ÇALIŞACAĞIZ

Çok eksiğimiz var. Özellikle genç oyuncularımızın içinden takım içinde kalabilecek oyuncuları tespit etmek istedik. Burada taktik çalışma yapmadık. Türkiye'ye döndüğümüzde artık taktik çalışacağız lige hazırlanmak için. Bu konuda eksiklerimiz var onları da Türkiye'ye döndükten sonra tamamlayacağız."

"Genç oyuncuların da bir sürü eksiği vardı. Beşiktaş'ın içinde bu rahatlığı hiç yaşamamışlar. Biz onu yaşatmak istedik. Uyum sağlayan da oldu, sağlayamayan da oldu. 5-6 oyuncuyu kadromuzda tutacağız. Onları geliştireceğiz. Uzun vaadeli planın içinde onlardan yararlanmak istiyorum. 18 kişilik kadroyu veya ilk 11'i zorlamak onların elinde olan bir şey.

"TRANSFERLERDE ANLAŞMALAR SAĞLANDI"

"Büyük ihtimalle transferlerde anlaşmalar sağlandı. Escude gibi oyuncular tecrübeli isimlerden seçilir. 6 ay sonra boşa çıkacak bir kaleci astronomik bir fiyat istedi. Ama kolay değil. Genellikle stoper ve kaleci mevkiisinde Türkiye'deki her takım tecrübeli oyuncu tercih ediyorlar. Yaşla ilgili hem kaleci ve stoper mevkiisinde eksiklik yaşayacağımızı düşünmüyorum. Takım içindeki oyunculara örnek teşkil edeceklerdir.

QUARESMA İLE BAŞKAN İLGİLENİYOR

"Quaresma ile ilgili çalışmayı başkanımız 2 aydır yapıyor. Quaresma ile ilgili başka takıma gidebilir diye bir beklentimiz var. Biz hala bekliyoruz."

ÇOK KALİTELİ OYUNCULARIMIZ VAR

"İbrahim Toraman'ı G.Antep'ten beri tanıyorum. Doğruları anlatırsanız onu yaparlar. Bu takımın farklı özelliklerle yeniden yapılanması lazım. Takımdaşlık ortaya çıktı. Fernandes birisiyle takışırken bütün takım başına geldi. Sahipleniyorlar. Forması için mücadele eden, birlikte hareket eden takım olgusunu oluşturamazsak çabuk kırılırız. Biz çok kalitesiz bir takımız demek benim haddime değil. Çok kaliteli oyuncularımız var. Bu değerlere sahip çıkarsak daha da kalitemizi yukarıya taşırız."

KAPTANLIK İÇİN FERNANDES'İ DE DÜŞÜNÜYOR

"Biliyorsunuz bir hoca geldi Türkiye'ye takımı darma duman etti. Herkesi kadro dışı bıraktı. O arkadaşları da takım içine katmaya çalıştık. Şimdi oldukça katkılılar. Sivok ve Fernandes de kaptan olabilir. Yerli kaptan benim gönlümde yatan bir şey. Ama özellikleri taşıyan herkes olabilir. Fernandes saha içinde hırçın bir oyuncu, acaba ona böyle bir sorumluluk vererek ona farklı şeyler yaşatabilir miyiz diye düşünüyorum. Sivok da kaliteli, düzgün bir oyuncu."

"MUSTAFA PEKTEMEK YIPRANDI"

"Hücum bölgesinde çok eksiğiz. Bizim kafamızda çift santrafor oynamak var. Ama biliyorsunuz Almeida kampa çok geç geldi. Elimde bir tek Mustafa Pektemek var. O da yıprandı. O nedenle böyle bir kurgu kuruyoruz. Bunun tek amacı da genç oyuncularımızın neler yapabildiğini görmek.

Bizim kampta yaptığımız şey hangi genç oyuncunun takımda kalıp kalamadığını görmek. Kadromuza giremeyecek oyuncu hakkında kararlar alacağız. Başka kulüplere transfer olmasını söyleyeceğiz yöneticilere. Bazılarını A2 takıma, bazılarını da kiralayacağız. İstanbul'da 25 ya da 26 kişilik bir kadro kurmayı düşünüyoruz."

"ARKAMIZDA MİLYONLARCA TARAFTAR VAR"

"Dünyanın en güzel şeyi kazanmak. Yalnız oynayacağımız rakiplerin de kimle oynadıklarını düşünmeleri gerek. Biz her maçta kazanmaya oynarız. Biz büyük takımız. Camiamızda büyük bir soru işareti var 'Acaba ne olacak' diye. Her takımı yenmeye çıkacağız. Arkamızda milyonlarca taraftarımız var. Herkesi yenebiliriz.

Önce ligdeki ilk maça odaklanmamız gerek. Nasıl bir kadro, nasıl bir heyecan hep bunun peşindeyiz. Böyle, böyle tek tek bütün maçları planlayacağız.

"GALATASARAY BİZDEN KORKSUN"

"Galatasaray'la ligin hemen başında karşılaşacağız. Biz Beşiktaş takımıyız. Kimden korkucam? Futbol bu. Yenersin ya da yenilirsin. Rakip bizi düşünsün. Kafa karıştıracak bir sistem de oynayabiliriz. Oyuncularımıza anlatıyoruz. Biz gayet akıllı ve mantıklı bir sistemde gidiyoruz. Yabancı oyuncularımız hakkında olumsuz hava yaratılmıştı. Görüyorsunuz. Varolan Beşiktaş'tır. Bizler gelip geçiciyiz. Kalıcı bir tek taraftarımız vardır. Ben futbol oynarken şu anki taraftarların amcaları, dayıları benim arkamdaydı. Şimdi evlatları geldi" dedi."

FILIP HOLOSKO 'FEDA' DİYECEK Mİ?

"Holosko ile ilgili bir görüşme oldu. Büyük bir indirimle ilgili. Olumlu baktım bu indirime ama sonrasında anlaşma olmadı. Hem takımı yönetmeye çalışıyoruz hem de bütçeyle ilgili yönetimle beraber hareket ediyoruz. Biz böyle bir planlamaya katkıda bulunmazsak zaten başarılı olamayız.

Transferde özellikle yönetim hepsini gerçekleştirmeye çalışıyor. Ama Beşiktaş doğru işler yapıyor. İnşallah bunun meyvelerini alacağız. Beşiktaşlılar rahat olsun. Biz bu kulübün çocuklarıyız. Bütün kalbimizle tek hedefimiz Beşiktaş'ı başarılı kılmak. Onun için de elimizden geleni yapıyoruz. Hepsinin içi rahat olsun." (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com