Ayda 4 saat 11 dakikanız burada geçiyor!

Ayda 4 saat 11 dakikanız burada geçiyor!
IAB Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması’na göre Haziran-Kasım 2012 tarihleri arasında haber sitelerini ziyaret edenlerin sayısında %20’li bir artış oldu. Bir kişinin aylık haber sitesi ziyaretiyse tam 4 saat 11 dakika.

Türkiye’de yaşayan ve 12 ve üzeri kişiler arasında yapılan IAB Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması Haziran 2012 ve Kasım 2012 karşılaştırmalı sonuçlarına göre Kasım ayında haber sitelerini ziyaret eden kişilerin sayısı yaklaşık %20’lik bir artışla 19.6 milyona ulaştı.

Erkekler kadınları internette yendi!

Araştırmanın bir diğer önemli noktası da araştırmaya katılanların ayrıntılı sınıflandırılması. Örneğin internetten haber okuyan kişilerin daha çok erkek olması araştırmanın ortaya koyduğu ilginç noktalarından biri. Haziran-Kasım ayları arasında internetten haber okuyan erkeklerin sayısı % 1.7 artarak toplam 11.7 milyona ulaşmış oldu. Kadınlardaysa bu oran %5.7 olmasına rağmen toplam sayı 7.9 seviyesinde kaldı.
Yaş gruplarına bakıldığındaysa haber siteleri kullanıcılarındaki artışın genelde 18 yaş altı ve 45 yaş üzeri gruplardan kaynaklanması araştırmanın ortaya koyduğu bir diğer ilginç nokta. Haziran-Kasım ayları arasında 18 yaş altı ve 45 yaş üzeri kişilerde yaşanan artış yaklaşık olarak sırasıyla %44.4 ve %40.3 oranında gerçekleşti. Süpriz olarak değerlendirilebilecek gelişme 12-17 yaş arası genç kullanıcılarda görüldü. Haber sitelerinin 12-17 yaş grubu ziyaretçi sayısı 1.2 milyon kişi artarak 3.9 milyona ulaştı.

Ayda 4 saat 11 dakika haber sitesinde geçiyor!

Haber sitelerinde kullanıcı başına geçirilen ortalama süre son 6 ay içerisinde neredeyse aynı kaldı. Kasım ayında kullanıcı başına haber sitelerinde geçirilen ortalama süre 4 saat 11 dakika oldu. (SAO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com