Aydın Doğan: Özkök böyle bir şey söylemişse şerefsizdir!

Aydın Doğan: Özkök böyle bir şey söylemişse şerefsizdir!
Can Ataklı'nın 28 Şubat ve medya ilişkisine dair iddiaları üzerine canlı yayına bağlanan Aydın Doğan, stüdyoda buz gibi bir hava estirdi

Günün, belki haftanın canlı yayın şoku, CNN Türk ekranlarında yayınlanan, Ahmet Hakan Çoşkun'un moderatörlügünü yaptığı 'Tarafsız Bölge'de yaşandı.

AYDIN DOĞAN'IN AÇIKLAMALARI İÇİN TIKLAYINIZ

Programın konuklarından Can Ataklı'nın 28 Şubat ve medya konusunda söyledikleri ve Hürriyet gazetesinin 28 Şubat Süreci'nde siyasilere karşı şantaj yaparak, REFAH-YOL hükümeti üzerinde baskı oluşturarak, Ertuğrul Özkök ve Zafer Mutlu'nun dönemin Turizm Bakanını istifaya kadar götüren bir sürecin alt yapısını oluşturduklarına yönelik iddiaları üzerine, canlı yayına bağlanan Aydın Doğan'ın, "Ertuğrul Özkök ve zafer Mutlu böyle bir şey yapmışlarsa dünyanın en şerefsiz en ahlaksız insanlarıdır" sözleri stüdyoda buz gibi bir havanın esmesine neden oldu.

ÖZKÖK VE MUTLU 28 ŞUBAT'TA ŞANTAJ YAPTILAR

Vatan gazetesi yazarı Can Ataklı, 28 Şubat sürecinde dönemin Turizm Bakanı'nın, Zafer Mutlu ve Ertuğrul Özkök'ün şantajıyla istifa etmek zorunda kaldığını iddia etti. Ataklı şöyle konuştu:

"Zafer Mutlu, Hürriyet Gazetesi'ne haber gönderdi.Elimizde 6 tane dosya var istifa etmezse açıklayacağız denildi. Dosya tehdidiyle siyasetçi istifa ettirildi"

Bakan'ın arkadaşı olduğunu ifade eden Ataklı, "İstifa etmezse hakkında büyük bir karalama kampanyasıyla, asılsız bir yolsuzluk dosyasını yayınlayacaklarını anlattım. Ailesini topladı durumu anlattı istifa kararı aldı" dedi. Ataklı daha önce TRT Haber'de dile getirdiği iddiayı CNN Türk'te daha detaylandırarak, Ertuğrul Özkök ve Zafer Mutlu'nun da adını vererek antalınca canlı yayına bağlanan Aydın Doğan, Ataklı'ya ateş püskürdü.

BÖYLE BİR ŞEY SÖYLEDİYSE İDAM EDİLELİM!

Aydın Doğan, "Eğer Ertuğrul Özkök böyle bir şey söylediyse, dünyanın en büyük şerefsizi ve ahlaksızıdır. Böyle bir şey söylediyse yarından itibaren hepberaber Türkiye'nin önünde idam edelim. Benim böyle bir şeyden asla haberim yok. Eğer yapıldıysa, bunu yapanlar dünyanın en büyük ahlaksızlarıdır" diyerek iddiaları kesin bir dille red etti.

"ERTUĞRUL BÖYLE BİR ŞEY SÖYLEMİŞSE ŞEREFSİZDİR!"

Aydın Doğan: "Ben tartışmaya girecek değilim ama bir konuya açıklık getirmek istiyorum. Can Ataklı, Hürriyet gazetesi Turizm Bakanı istifa etsin diye haber göndermiş dedi. Ertuğrul Özkök de Zafer Mutlu da eğer böyle bir şey söylemişse şerefsizlik ahlaksızlık yapmıştır. Eğer böyle bir şey yapılmışsa yarın Özkök'ü hepimiz idam edelim."

"CAN ATAKLI HEYEZAN HALİNDE"

"Bana göre Can Ataklı hezeyan halinde. Bunu yapmamak lazım. Medya patronları orada yok diye her şeyi medyaya yüklemek haksızlıktır. Türkiye'nin en namuslu kesimi bence gazeteciler ve gazetelerdir. Gazeteleri böyle hükümetleri düşüren bir şekilde yansıtmak, kamuoyun önünde bu kadar küçük düşürmek da doğru değil, bunu kınıyorum...."

"AYDIN BEY BENİ ÇOK ÜZDÜ!"

Can Ataklı:
"Çok üzülerek dinledim Aydın Bey'i. Kendisi en eski medya patronudur. Hezeyan sözü beni çok üzdü. Kahraman olmak gibi bir niyetim de yoktu. Ben tanık olduğum şeyi anlattım, Aydın Bey'la ilgili bir şey de demedim...."

"CAN, KAFASINDA BİR SENARYO KURDU!"

Aydın Doğan: "
Benim adımı vermedin ama benim sahibi olduğum gazetenin şantaj yaptığını söylüyorsun. Böyle bir şey olması mümkün mü? Ben deli miyim, nasıl böyle bir şey yapabilirim? Ya Can, kafasında bir senaryo kurdu ya da bunu yapanlar dünyanın en büyük şerefsizleridir..."

MESLEK HAYATIMIN SON GÜNÜ OLABİLİR

Can Ataklı: "
Meslek hayatımın son günü olabilir. Ertuğrul da mesaj atıp duruyor ben öyle bir şey söylemedim diye. Ben tanık olduklarımı, bana söylenenleri anlattım sadece. Böyle şeylerin belgesi de olmaz zaten..."

ZAFER MUTLU'DAN CEVAP GEÇİKMEDİ

Aydın Doğan'dan sonra programa telefonla bağlanan Zafer Mutlu da iddiaları red ederken Can Ataklı'nın olayları karıştırmış olabileceğini söyledi:

"Çok kısa bir şey söylemek için bağlandım. Can sanırım bazı şeyleri karıştırıyor. Ben böyle bir şey hatırlamıyorum, böyle bir şey de olmadı. Bunu söylemek istiyorum. Polemiği de girmek istemiyorum. Mantıklı da gelimiyor zaten hikaye. Aradan 15 yıl geçmiş Can karıştırıyor da olabilir."

(UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com