Aydın Doğan şansını piyangoda deneyecek!

Aydın Doğan şansını piyangoda deneyecek!
Medya, enerji ve petrolde fırsatlara bakan Doğan Holding, Milli Piyango özelleştirmesine yabancı ortakla girecek.

Doğan Holding’in 2012 yılı sonuçları ve 2013 hedefleri Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı ve İcra Kurulu Başkanı Yahya Üzdiyen’in katıldığı toplantıda açıklandı.

Doğan Holding'in elektrik ve akaryakıt dağıtımı konusunda arayış içerisinde olduğunu belirten CEO Üzdiyen, "Doğan Holding Milli Piyango özelleştirmesi ile ilgilenecek. Milli Piyango özelleştirmesine yabancı stratejik ortakla gireceğiz, şu anda görüşüyoruz. Elektrik dağıtım ihalelerine fiyatların yüksek olduğunu düşündüğümüz için katılmadık ama orada ikincil fırsatlar olacağını düşünüyoruz" dedi.

Petrol üretimi konusunda da fırsatlara baktıklarını dile getiren Üzdiyen, "Doğan Holding petrol arama konusunda sektöre ortaklıklarla girecek, Yemen ve bazı Afrika ülkeleri üzerinde çalışıyoruz" diye konuştu.

Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Faralyalı, medyada yurtdışı yatırım arayışlarını devam ettirdiklerini, enerji üretim dağıtım alanındaki fırsatları değerlendirme isteklerinin sürdüğünü ifade etti.

Bu yıl organik olarak yüzde 20 üzeri ciro artışı hedefleyen Doğan Holding, mevcut işlerle alakalı 400 milyon lira yatırım planlıyor. (AAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com