Aydın Doğan'a Bir Ceza Daha

Aydın Doğan'a Bir Ceza Daha
Maliye Bakanlığı Gelirler Kontrolörleri, 6 milyar liralık vergi cezası kestiği Doğan Grubu yeni bir ceza şokuyla karşı karşıya...

Maliye Bakanlığı Gelirler Kontrolörleri, 6 milyar liralık vergi cezası kestiği Doğan Grubu'na, 13 ayrı vergi raporu daha tebliğ etti.
Maliye, Doğan Grubu'ndan 13 raporla 18.1 milyon lirası anapara, 43.4 milyon lirası da vergi cezası olmak üzere toplam 61.5 milyon lira ceza ödemesini istedi. Vergi cezaları, Doğan Grubu'nun çatı kuruluşu olan Doğan Şirketler Grubu Holding'i kapsıyor. Faiziyle birlikte yeni tebliğ edilen cezalar 100 milyon lirayı geçiyor. Maliye'nin yeni vergi cezaları, 24 Aralık'ta şirkete tebliğ edildi.

ŞU ANDA ÖDEME YOK

Şirket, cezalarla ilgili olarak Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bir açıklama yaptı. Açıklamada, şirketin 2005, 2006, 2007 ve 2008 yılları hesapları ile ilgili olarak Maliye Gelirler Kontrolörleri tarafından yapılan vergi incelemelerinin tamamlandığı belirtildi. Açıklamada, raporlarda yer alan iddialara karşı, uzlaşma dahil her türlü yasal hakkın kullanılacağı, bu aşamada herhangi bir ödeme yapılmasının söz konusu olmadığı belirtildi.

Kaynak: Star

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com