Aydın Doğan'dan Cem Uzan'a sert yanıt!

Aydın Doğan'dan Cem Uzan'a sert yanıt!
Takvim gazetesi ve A Haber'in Cem Uzan'la Paris'te yaptığı röportaj konuşulmaya devam ediliyor.
Takvim'in tepe ismi Ergün Diler, bugün köşesinde "işimiz gazetecilikti. Kimseyi parlatmak ya da aklamak gibi bir niyetimiz yoktu, olamazdı. Ama 6 yıldır ne yaptığı, nerede, nasıl yaşadığı merak edilen bir dönemin en güçlü ismini bulup konuşmak öyle sanıldığı gibi kolay değildi. Gittik, görüştük ve yılın haberine imza attık!" yazdı.
 
DOĞAN BENDEN RÜŞVET İSTEDİ
 
"Paris'te ihtişam içinde yaşayan Uzan, başına gelenlerin faturasını Aydın Doğan ile TMSF'ye çıkarıyordu! "Batışımız bunların yüzünden oldu" diyordu! Doğan Grubu ile giriştikleri savaşın sebebi olarak da "TELSİM'den dolayı günlerce asılsız yayın yaptılar. Buna son vermek için de Aydın Doğan benden 40 milyon dolar rüşvet istedi" iddiasını dile getiriyordu... " diyen Diler o iddiaya Aydın Doğan'ın yolladığı yanıtı da köşesine taşıdı.
 
AYDIN DOĞAN BEYEFENDİ İMZALI BİR MEKTUP GÖNDERDİ
 
"İşte tüm bu yayınlardan sonra Aydın Doğan Beyefendi dün şahsıma, nezaket dolu imzalı bir mektup gönderdi. Bir medya patronuna yakışan şıklıkla karşı tarafın iddialarına cevap verdi... 
 
Amacının yeni bir tartışma yaratmak olmadığını, sadece gerçeklerin bilinmesini istediğini vurgulayan Doğan, Uzan'ın "40 milyon dolar istedi" iddiasını kesin bir dille yalanladı... 
 
İşte Ergün Diler'in köşeisnde yayınladığı o mektup:
 
Röportajda adı geçen kişi (Cem Uzan) şahsım ve grubum hakkında eskiden beri attığı iftiraları tekrarlamıştır... 
 
Bu kişi şirketlerinin ticari sorunları ile ilgili olarak haber yapmamamız karşılığında kendisinden para istediğimi iddia etmiştir. 
Bu büyük bir iftiradır. 
 
Kamuoyuna 10 yıl önce 9 Ekim 2003 tarihinde aktarılmış bir olayın tüm ayrıntılarını bir kere daha anlatmak istiyorum. 
 
1) Uzan Ailesi'nin tüm mal varlığına el konduktan sonra polis tarafından ev ve işyerlerine yapılan baskınlar sırasında, kasalarda birçok kişiye ait yasadışı yollardan kayda alınmış şantaj kasetleri ortaya çıktı. 
 
2) Bunlar arasında Cem Uzan'ın kendi arzusuyla Bodrum'daki evime geldiğinde yaptığımız görüşmeyi, bir ses alıcısı ile bilgim dışında yasadışı olarak kaydettiği kaset de vardı. 
 
3) Bu kasetin bulunmasından sonra Şişli Cumhuriyet Savcısı Mecit Ceylan beni telekulak mağduru olarak davet edip, bilgime başvurdu. Savcı Ceylan ile, 8 Ekim 2003 tarihinde görüştüm. Bu görüşmeye ilişkin haberler 9 Ekim 2003 tarihli tüm gazetelerde yayınlandı. 
4) Bu görüşme sırasında kasetin bazı bölümlerinin basına sızdırılmak için montajlandığını öğrendim. 
5) Bunun üzerine Sayın Savcı'dan bu yasadışı kaydın tamamının yayınlanması ricasında bulundum.
Bunun gerçekleşmesi için yazılı muvafakat da verdim. Çıkışta da bekleyen gazetecilere kasetin aslının savcılıkta olduğunu, kaseti alıp yayınlamalarının iyi olacağını söyledim. Hala aynı şeyi söylüyorum.
Böyle bir kişi ile tekrar muhatap olduğum için üzgünüm... 
 
Bu açıklamayı da adı geçen şahısı muhatap almak için değil, TAKVİM Gazetesi'nin değerli okurlarının doğru bilgilendirilmesi için yapıyorum... 
 
İmza, Aydın Doğan... (AAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com