Aydın Menderes'i duygulandıran telefon

Aydın Menderes'i duygulandıran telefon
CHP lideri Kılıçdaroğlu, idam edilişinin 50. yılında eski Başbakan Adnan Menderes'in oğlu Aydın Menderes'i telefonla aradı...

Menderes, "Beni telefonla aramasından dolayı duygulandım'' diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, idam edilişinin 50. yılında eski Başbakan Adnan Menderes'in oğlu Aydın Menderes'i telefonla arayarak, duyduğu üzüntüyü paylaştı.

Kılıçdaroğlu'nun bugün kendisini telefonla aradığını belirten Menderes, CHP liderinin, Petrol-İş Sendikasının genel kurulunda da Menderes'in idamına değindiğini anlattığını aktardı.

Menderes, ''Sayın Kılıçdaroğlu, ''kongrede babanızın idamından, çekilen acılardan ve yapılan hatalardan bahsettim. Bunları size de iletmek istedim' dedi. Ben de kendisine teşekkür ettim, şahsında CHP'ye iyi dileklerimi sundum. Beni telefonla aramasından dolayı duygulandım'' diye konuştu.

Öte yandan CHP'den yapılan açıklamada Aydın Menderes'le telefon görüşmesinde Kılıçdaroğlu'nun başta siyasi idamlar olmak üzere tüm idamlara karşı olduğu belirttiği ifade edildi.

Kılıçdaroğlu'nun, Menderes ve bakanlarıyla birlikte Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının da idamına karşı olduğunu dile getirdiği, Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan'ın ölümünün 50. yılında üzüntülerini ilettiği kaydedildi

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com