Aydınlar faturayı Fener'e kesti!

Aydınlar faturayı Fener'e kesti!
TFF eski başkanı Aydınlar'ın, Fenerbahçe Yönetimi voleybol şubesinin sponsorluk anlaşmasını iptal edince, 1 milyon TL'lik bir fatura kestiği öğrenildi

Fenerbahçe Yönetimi voleybol şubesinin sponsorluk anlaşmasını iptal edince, Mehmet Ali Aydınlar'ın kulübe 1 milyon TL civarında bir fatura kestiği öğrenildi.

Fenerbahçe Yönetimi'nin, TFF eski başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın sahibi olduğu sağlık grubunun sponsorluğunu tek taraflı feshetmesinin ardından Aydınlar'ın, kulüpteki 1 milyon TL civarındaki alacağını tahsil etmek için girişimde bulunduğu ileri sürüldü.

 
TRT Spor'un haberine göre, Aydınlar'ı bu noktaya getiren süreç ve sonrasında şunlar yaşandı; TFF Yönetimi 24 Ağustos'ta, Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'nden men etti. Fenerbahçe Yönetimi, karardan birkaç saat sonra Aydınlar'ın sahibi olduğu sağlık grubunun Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı'na 2006 yılından bu yana yaptığı sponsorluğu sonlandırdı. Aydınlar, aynı saatlerde katıldığı bir canlı yayında sponsorluğun feshedildiğinin kendisine iletilmesi üzerine, "Canları sağolsun" ifadesini kullandı. Ancak Fenerbahçe Yönetimi birkaç gün sonra bir başka sağlık grubuyla yine Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı için sponsorluk anlaşması imzaladı. Bunun üzerine Aydınlar duruma büyük tepki gösterdi.
 
"Ben Dünya Şampiyonu yaptım"
 
Aydınlar'ın, yakın çevresine, "Bu takımı ben Dünya Şampiyonu yaptım. Geçen sezonki kadroya eklenen transferleri de ben gerçekleştirdim. Oyuncuların peşinatlarını ben ödedim. Önümüzdeki sezonki başarıyı başkaları sahiplenecekse bu sezon başlamadan ödediğim parayı geri versinler" dediği öğrenildi. Aydınlar'ın, kulübe 1 milyon TL'den fazla bir miktarda fatura kestiği ileri sürüldü. Fenerbahçe'den ise henüz Aydınlar'a herhangi bir ödeme yapılmadığı öğrenildi.
 
Aziz Yıldırım da açıkladı!
 
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım da, Mehmet Ali Aydınlar'ı hedef aldığı açıklamada, Aydınlar'ın alacaklarıyla ilgili olarak kulübe başvurduğunu ileri sürdü. Yıldırım açıklamasında, "Sezon başında verdiğin paraları geri almak için gün aşırı Fenerbahçe Kulübü'nü arayıp taciz etmedin mi?" ifadesini kullandı. Bilindiği üzere Mehmet Ali Aydınlar'ın ana hissedarı olduğu sağlık grubu, 2006 yılından sözleşmenin feshedildiği 2011 Ağustos'a kadar Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı'nın ana sponsorluğunu üstlenmişti. Bu dönemde 'Sarı Melekler' lakaplı Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı tarihi başarıların altına imza atmıştı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com