Aydınlar konuştu: “AKM değil AKP yıkılacak”

Aydınlar konuştu: “AKM değil AKP yıkılacak”
İktidar bu kez de Kadıköy’deki 1. Gazdanadam Festivali’yle protesto edildi. Eyleme destek veren sanatçı ve aydınların konuşmaları protestolara damga vurdu.
Eyleme destek veren sanatçı ve aydınlar da birer konuşma yaptı. Sanatçı Tarık Akan, “Son yılların en büyük olaylarından birini yaşıyoruz. İktidarın bunu çözmesini beklemiyoruz. Bu kadar tepkinin altında yatan tek bir neden var: 11 yıldır antilaik, anti-Atatürkçü politikalardır. Onlar değişmeyecekler, bu iş çok daha fazla büyüyecek” dedi. 
 
‘ATAM İZİNDEYİZ’ BİTTİ, HERKES GÖREVİNİN BAŞINA
 
Tiyatrocu Cihan Tamer, ‘Merhaba çapulcular’ diye başladığı konuşmasında “Hiçbir korku, halkını ve vatanını satanın korkusu kadar büyük olmaz. Onun içindir ki Atatürkümüz yıllarca korumasız dolaşırken diğeri her yere polis ordusuyla gider. Yıllarca ‘Atam izindeyiz’ diye bağırdık durduk, yeter artık izinler bitti, herkes görevinin başına. Bu izni kaldıranlar alınlarından öpülecek Gezi çocuklardır ” görüşlerini dile getirdi. 
 
AKM DEĞİL AKP YIKILACAK
 
Modacı Barbaros Şansal, “Birleşe birleşe çoğalacağız, ayağa kalkacağız, direneceğiz” diye konuşurken tiyatrocu Orhan Aydın, “Şimdi hep birlikte padişah bozuntusunu alaşağı etme zamanı” dedi. 
Sanatçılar Girişimi adına konuşan şair-yazar Ataol Behramoğlu, “Ne mutlu bize ki biz gerçek Türkiye’yi temsil ediyoruz. Mısır’da çöktüğü gibi Türkiye’deki diktatörlük de çökmeye mahkûmdur. AKM değil AKP yıkılacak” dedi.(SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com