Aydınlar'dan Koç'a : "Yukarıda Allah var"

Aydınlar'dan Koç'a : "Yukarıda Allah var"
Mehmet Ali Aydınlar, Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç'a göndermelerde bulundu.

SANSÜRSÜZHABER - Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Ali Koç'un açıklamalarına kritik toplantıda yanıt verdi.

"Genel Kurullar kaos için yapılmaz"

Oylamadan önce kapanış konuşmasını Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar yaptı. Başkan Aydınlar: "Toplantının sonuna geldik. Genel kurullar kaos için yapılmaz. Demokrasilerde karar alınmak için yapılır. Buraya kaos için gelmedik. Ben cevap vermek istemezdim, ama bazı konulara açıklık getireceğim" dedi.

Mehmet Ali Aydınlar şöyle devam etti: "Savunma hakkı kısıtlanmıyor. Kurullara baskı yapılması da söz konusu değil. Süre yeterli olursa diye bir şey dedim. Kurullarda değerli hukukçular var. Onlara baskı yapmak kimsenin haddine değil. Savunma süresi olarak PFDK 20 gün, Etik Kurulu ise 15 gün vermiş. Eğer bu süreler yeterli değilse ek süre talep edebilirler. Buna engel bir şey yok."

TFF Başkanı genel kurulda kürsüye çıkan konuşmacıları eleştirileri ile ilgili olarak "El insaf... Masumiyetten bahsetmiyormuşum. Bundan bahsetmek için illa da 'masumiyet karinesi' demek mi gerekiyor? Karar yetkisi Disiplin Kurulları'nda. Biz olanları ilgililerinde sorduk. Biz korktuğumuz için yetkileri devretseydik şimdi burada olmazdık.

Ben buraya gelirken böyle bir süreç olacağını biliyor muydunuz? Bu nedenle mi beni TFF Başkanı yaptınız? Fenerbahçe için önyargım varmış.. Bu söz bana söyleniyor.. Sayın Ali Koç, yukarıda Allah var. Bir de bunu ben yapacağım? Yıllarca bu kulübe hizmet etmiş biri mi yapacak?" cümlelerini kullandıu

"Asıl planlarmızı süreç bozdu"

Konuşmacılardan Şenol Güneş'e teşekkür eden Futbol Federasyonu Başkanı; "Amacımız Türk futboluna katkı yapmaktır. Bu nedenle geçen hafta Milli Takım ekibimiz incelemeler yaptılar. Türkiye'de futbol ithalatla devam edemez. Yabancı liglerde Almanya'da yetişen Türk futbolcular var. Biz nereden bilelim burada kirli işler vardı da biz bunları temizleyeceğiz. Bunları bilen bir adam bu başkanlığa aday olur mu?

Ben arkadaşlarıma kefilim. UEFA'nın CAS'tan Cornu'nun ifadeni geri çekme yazısında iki cümle okuyorum: 'TFF'nin bilgisi Etik Kurulu ile ilgili değil, basında yer alan bilgilerle ilgilidir. TFF yetkilileri Cornu ile olan ifadelerde kişisel görüşleri yoktur.' Bu nedenle de ifade geri çekiliyor..

"Tarih gerçekleri yazacaktır"

3 Temmuz'dan bu yana yapılan tüm çabalar iyi niyetle, Türk futbolu zarar görmesin, Türk futbolu prestij kaybına uğramasın diye. Yüzümüze farklı konuşanlar arkamızdan farklı konuşabiliyor. Herkes suçsuz tek suçlu biziz. Biz koltuk meraklısı değiliz. Bizler onurlu kişileriz. Şerefimizle onurumuzla geldik, öyle de gideriz. Tarih gerçekleri yazacaktır. Ben çok rahatım. Biz yönetim kurulu olarak toplanıp gerekli değerlendirmeyi yapacağız" diyerek sözlerini tamamladı. (EME)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com