Aydınus derbiyi istemedi!

Aydınus derbiyi istemedi!
FIFA kokartlı hakem Fırat Aydınus'un Fenerbahçe - Galatasaray derbisini yönetmek istemediği öne sürüldü.

Cüneyt Çakır'ın UEFA maçına atanmasından dolayı MHK derbiye Fırat Aydınus'u atamak istediği ancak Aydınus'un mazeret bildirerek görevi reddettiği iddia edildi.

Bugün Gazetesi'nin haberine göre; Aydınus'un bu talebi sonrası Bülent Yıldırım üstünde karar kılındı. Merkez Hakem Kurulu yılın derbisi olarak gösterilen Fenerbahçe- Galatasaray maçının hakemini belirledi. Yapılan açıklamada kritik maçta Bülent Yıldırım'ın düdük çalacağı açıklanırken Yıldırım'ın yardımcılıklarını Bahattin Duran ve Cem Satman yapacak.

Maçta 4. hakem olarak ise Süleyman Abay görev yapacak. Aslında MHK'nin bu zorlu karşılaşma için birinci tercihi Cüneyt Çakır'dı. Ancak Çakır'ın UEFA Avrupa Ligi'nde bugün oynanacak Athletic Bilbao-Manchester Unitedmaçına UEFA tarafından atanması MHK'nin hesaplarını karıştırdı. Nitekim UEFA kurallarına göre bir maçta 90 dakika düdük çalan hakemin yeni birmaç yönetmesi için 3 gün yani 72 saat geçmesi gerekiyor. Derbinin UEFAmaçından 2 gün sonra oynanacak olması nedeniyle MHK ikinci düşündüğü isim olan Fırat Aydınus'a yöneldi.

SADECE 1 GÜN DİNLENECEK

Ancak Aydınus'un önemli bir mazeret göstererek bumaçı yönetmek istemediğini MHK'ye bildirdiği öğrenildi. Bunun üzerine MHK, Aydınus'u Antalyaspor-Eskişehirmaçına kaydırdı ve Halis Özkayha ile Bülent Yıldırım isimlerini gündeme alırken, son olarak Yıldırım'da karar kıldı. Cüneyt Çakır'ın yöneteceği Athletic Bilbao - Manchester United maçının ilave yardımcı hakemlerinden biri olan Yıldırım, bumaçın ardından İstanbul'a gelerek bir gün dinlenecek ve ardından kritik derbide düdük çalacak.

(EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com