Ayfer Kalsın'dan minyatür sergisi

Ayfer Kalsın'dan minyatür sergisi
Ayfer Kalsın 'Revân' adlı yeni kişisel sergisi ile 15 Ekim 15 Kasım tarihlerinde Arnavutköy Art Gallery'de sanat severler ile buluşuyor.

Ayfer Kalsın  geleneksel Türk Sanatlarının en önemli türlerinden biri olan minyatürle sanat severleri masalsı bir yolculuğa çıkarıyor.

Renklere saydamlık ve parlaklık kazandırmak içinde özel tekniklerle çalışan Ayfer Kalsın bu sergisi ile ilgili çalışmalarını şöyle aktarıyor: ''Seramik sanatı ve akademik sanat eğitiminden kazandığım disiplin ve görüşten faydalanarak minyatür sanatına kendime özgü bir çizgi ve renk getirdim. Bu eserleri ortaya çıkarırken beslendiğim kaynaklar; Türk klasik minyatür sanatı,tasavvuf temaları, klasik Osmanlı ve Türk medeniyetleri mimarisi ve kainatdır.Ben ruhumdaki yankıları ve varlığa bakış açımı özgür bir biçimde ifade edebilmeyi sanatıma borçluyum. Yaşadığım toprakları, tenefüs ettiğim havayı,parçası olduğum bu eşsiz kültürü, yapıtlarıma ve sanatıma aksettirirken beni dey eni bir yolculuğa, eşsiz bir Revâna sürükleyen bu eserlerimi paylaşmak banaerin bir mutluluk ve eşsiz bir huzur veriyor.''

Arnavutköy Art Gallery de gerçekleşen bu keyifli ve huzurlu fonda deniz feneri ve mavi köpüklü sular ile hiç bitmesin diyeceğiniz güzel bir yolculuk sizi bekliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com