Aygan, Arif Doğan'a Ceva Verdi!

Aygan, Arif Doğan'a Ceva Verdi!
Aygan, hayatta olduğunu ve istenirse Türkiye'deki parmak izlerinin karşılaştırılabileceğini söyledi.

Arif Doğan'ın 'Abdulkadir Aygan'ı ben öldürttüm' şeklindeki sözlerine İsveç'te yaşayan Abdulkadir Aygan'dan cevap geldi.
Emekli Albay Arif Doğan'ın öldüğünü iddia ettiği, İsveç'te yaşayan Abdülkadir Aygan, hayatta olduğunu ve istenirse Türkiye'deki parmak izlerinin karşılaştırılabileceğini söyledi.

İsveç'te açıklama yapan Abdulkadir Aygan, ikinci ''Ergenekon'' davasının bugünkü duruşmasında tutuksuz sanık emekli albay Arif Doğan'ın ''Abdülkadir Aygan'ı ben öldürttüm. Askeri, sivili, herkesi suçluyor. Bu adam ölü. Ölmüş insanı kullanıyor PKK, gayet güzel kullanıyor. İsveç'te yaşıyormuş, DNA testi yapılsın, verilecek cezaya razıyım'' sözleriyle ilgili olarak, şunları kaydetti:

''Benim ölü olduğumu ve DNA testi yapılmasını istiyor. DNA testi benim sorunum değil. İsveç ciddi bir devlettir. Biz buraya iltica başvurusu yaparken her şeyimizi araştırdılar, birçok test yaptılar. Tükürük testi bile yaptılar. Ayrıca ben Türkiye'de askerlik yaparken ya da cezaevinde bulunurken, birçok yerde parmak izim alındı. İsveç'te yapılan testler ile Türkiye'deki parmak izlerim de karşılaştırılabilir. İsveç'te yapılan testleri isteyip karşılaştırsınlar.''

1990 yılında cezaevinden çıktıktan sonra, Kars'ta askerliğini yaptığı sırada Arif Doğan'ın kendisini telefonla arayarak, Diyarbakır'da çalışmak isteyip istemediğini sorduğunu anlatan Aygan, ancak Kars'tan Diyarbakır'a geçtiğinde Doğan'ın başka bir yere tayin olduğunu ve kendisiyle hiç yüz yüze gelmediğini belirtti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com