Aygün birkaç gün içinde serbest kalacaktır

Aygün birkaç gün içinde serbest kalacaktır
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası gündemi değerlendirdi.
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, ''Bir milletvekilimizin, seçilmiş, halkın reyleriyle parlamentoya gelmiş bir arkadaşımızın bir akşam özgürlüğünden mahrum edilmesi, amacı ne olursa şu ana kadar serbest bırakılmaması fevkalade vahimdir, çirkindir, bunu şiddetle kınadığımızı ifade etmek istiyorum'' dedi.
 
Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısında ele alınan konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.
 
-CHP Milletvekili Aygün'ün kaçırılması-
 
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasının da Bakanlar Kurulu'nda öncelikle olarak görüşüldüğünü anlatan Arınç, hükümet olarak bu olaydan büyük üzüntü duyduklarını bildirdi.
 
Arınç, ''Bu, gerçekten çok çirkin ve terörün hangi boyuta ulaşacağını göstermesi bakımından fevkalade vahim bir durumdur. Bir milletvekilimizin, seçilmiş, halkın reyleriyle parlamentoya gelmiş bir arkadaşımızın bir akşam özgürlüğünden mahrum edilmesi, amacı ne olursa şu ana kadar serbest bırakılmaması fevkalade vahimdir, çirkindir, bunu şiddetle kınadığımızı ifade etmek istiyorum'' dedi.
 
-SSK emeklilerine bayram öncesi maaş-
 
Ramazan Bayramı'nın yaklaştığını anımsatan Arınç, Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) emeklilerinin aylıklarıyla ilgili bayram öncesinde bir ödeme söz konusu olacağını belirtti. 
 
SSK emeklilerine aylıklarının her ayın 17'si ile 26'sı arasında ödendiğini, Ramazan Bayramı'nın da bu yıl 19 Ağustos'ta başlayacağını hatırlatan Arınç, ''Dolayısıyla emeklilerimizi mağdur etmemek, emeklilerimizi sevindirmek için SSK emeklilerinin aylıklarının öne alınması kararlaştırılmıştır. Aylığını ayın 22-23-24-25 ve 26'sında alınlar için bu ayın 16'sında ödeme yapılacaktır. Aylığını 17-18-19-20 ve 21'inde alanlar bu ayın 17'sinde emekli maaşını alabileceklerdir. Emekli sicil numarasının son rakamı çift olanlar 16 Ağustos'ta tek olanlar da 17 Ağustos'ta emekli aylıklarını bayram öncesinde alabileceklerdir. Bu uygulamadan 5 milyon 926 bin küsür, 6 milyona yakın SSK emeklisi istifade etmektedir'' diye konuştu. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com