Aygün'ün eşi konuşacak

Aygün'ün eşi konuşacak
Hüseyin Aygün’ün eşi Emine Aygün ve CHP’li vekiller basın toplantısı yapacak.
PKK'lılar tarafından kaçırılan Hüseyin Aygün’ün eşi Emine Aygün ve CHP’li vekillerin birazdan Tunceli'de basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor. Aygün'ün eşi ve milletvekilleri daha sünra Vali ile görüşecekler.
 
Tunceli'de 1,5 ay içerisinde 3 kez kalabalık gruplar halinde yol kesen PKK bu kez silahlı iki kişiyle Hüseyin Aygün'ün bulunduğu aracın yolunu keserek "Nokta" eylemi yaptı. Tunceli karayolu Ovacık mevkiinde PKK’lılar tarafından ‘Nokta’ eylemi yapılarak 60 km'lik derin bir vadi içerisindeki ormanlık alana götürülen CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün kurtarılması için dün akşamdan beri ‘Nokta’ operasyonu sürerken bu sabah erken saatlerinden itibaren ise yoğun helikopter trafiği yaşandı.
 
KORUMA TALEBİ OLMADI 
 
Tunceli'de CHP milletvekili Aygün'ün PKK'lılar tarafından kaçırılmasının ardından dün akşamdan beri vali Mustafa Taşkesen başkanlığında kriz masası kurularak MİT, jandarma ve emniyet toplantı düzenledi.
 
Meclis’in tatil olması nedeniyle beş günden beri Tunceli'de bulunan ve koruma talebi olmayan Hüseyin Aygün’ün memleketi Tunceli'de esnaflarla sık sık görüşme yaptığı ve son olarak da vatandaşların sorunlarını dinlemek amacıyla Ovacık ilçesine gittiği belirtildi.
 
CHP Tunceli İl başkanı Kemal Bozkurt, Aygün'ün Ovacık'tan ayrıldığının “biliniyor” ihtimalinin yüksek olduğunu ve bunun planlı bir eylem olduğunu söyledi.
 
PKK’nın Tunceli’de 1,5 ay içerisinde 3 kez kalabalık gruplar halinde karayolunu keserek kimlik kontrolü yaparken bu kez ise sadece iki silahlı militanla Hüseyin Aygün'ün aracının yolunu kesmesi 'Nokta' eylemi olarak değerlendiriliyor.
 
CHP MİLLETVEKİLLLERİ TUNCELİ'DE
 
CHP milletvekilleri İlhan Cihaner, Levent Gök, Müslim Sarı ve Veli Ağbaba, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasının ardından Elazığ'dan Tunceli'ye gitti.
 
PKK ÜÇ KEZ YOL KESTİ
 
1 Temmuz’da Aygün’ün kaçırıldığı Tunceli Ovacık karayolu 33. kilometresinde bulunan Venk Köprüsü civarında 15 kişilik PKK’lı grup yol kesti, yoldan geçen araçları durdurarak bölgeden uzaklaştılar
 
6 Temmuz’da Tunceli-Erzincan karayolu kesildi. 6 TIR yakıldı. Tunceli'de 30 km uzaklıktaki köyünde kimlik kontrolü yaparak ardından propaganda yaptılar.
 
7 Ağustos’ta yine Ovacık yakınlarında Aksu deresi mevkiinde yol kesti. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com