Ayı saldırısından mucize kurtuluş

Ayı saldırısından mucize kurtuluş
Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde ayının saldırısına uğrayan çoban, ölü taklidi yaparak kurtuldu.

Edinilen bilgilere göre, ilçeye bağlı Çambaşı köyünde çobanlık yapan 17 yaşındaki Osman Arslan, saat 14.00 sıralarında köyün Ardıçlık mevkiinde mantar toplayan vatandaşların yanına giderken birden bire ayının saldırısına uğradı. Bir süre ayıyla boğuşan Arslan, çenesine, kollarına ve kalçasına aldığı şiddetli darbelerin de etkisiyle ölü taklidi yaptı. Arslan, ayıdan aynı bölgede çobanlık yapan diğer arkadaşının bağırıp çağırması üzerine kurtuldu.

Olayın ardından ilk olarak Kelkit Devlet Hastanesine kaldırılan ve burada ilk müdahalesi yapılan Arslan, daha sonra Gümüşhane Devlet Hastanesine sevk edildi. Çene altında ve yüzünde pençe izleri bulunan Arslan, yara bakımı ve kuduz aşısı yapıldıktan sonra enfeksiyon hastalığı riskine karşın müşahade altına alındı.

Olayı anlatan Osman’ın ağabeyi Servet Arslan, köyün geçmişinde ayıyla ilgili çok acı hatıraları olduğunu belirterek, yetkili makamlardan bu soruna bir çözüm bulmasını istedi.

Yaklaşık 20 yıl önce köy bekçisinin aynı bölgede ayı tarafından parçalanarak öldürüldüğünü hatırlatan Arslan, son olarak kardeşine yapılan ayı saldırısını şöyle anlattı:

“Osman hayvan otlatıyordu dağda. Hayvanlardan 100 metre kadar açılmış. O sırada ayı gizlice gelip çocuğa vurmuş ve yatırmış. Osman biraz mücadele ettikten sonra ölü taklidi yaparak kurtuldu. Tam olarak olayı da bize anlatamıyor, ağzı yara, dişleri döküldü. Çenesinde, ağzında, kalçasında, omuzunda yara var, dişleri döküldü hep.”

Yetkili makamların bu soruna bir çözüm bulması gerektiğini dile getiren Arslan, “Doğaya bunun ne gibi faydası var. Canımızı alıyor. Durum ortada. Mağduruz biz bu konuda. Çocuk ekmek parası için dağa gidiyor. Gitmesin mi? O zaman devlet paralarını versin bu çocuklarda evlerinde yatsın, çalışmasınlar. Bu işe bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Hayvancılığı bırakacağız bu yüzden. Ayının korkusundan dağa da çıkamayacağız. 8 kardeşiz, biz nasıl ekmek yiyeceğiz, mağduruz” diye konuştu.

Genel durumunun iyi olduğu öğrenilen Arslan’ın plastik cerrahi uzmanı tarafından da muayene edileceği ve gerekli işlemlerin yapılacağı öğrenildi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com