Ayıp ettin, emrin olur!

Ayıp ettin, emrin olur!
BDP‘lilerin bu mütevazı (!) halleri, bu fedakarlıkları beni öldürecek. İnsan bu kadar aza razı olur mu?

SANSURSUZHABER.COM Dikkat edilirse BDP milletvekilleri barış süreci başladığından beri inanılmaz bir şımarıklık, meydan okuma ve küstahlık içine girdi.
 
Özellikle Kılıçdaroğlu’nun ve Bahçeli’nin süreçle ilgili her sözüne anında sert cevaplar veren Başbakan BDP‘lilerin, bizim bilmediğimiz ve muhtemelen anlaşma kapsamında bulunan bazı konulardaki beyanlarına karşı nedense tam anlamı ile bir suskunluk içinde. Bu kabul anlamı mı taşıyor yoksa fırtına öncesi bir sessizlik mi onu ileride göreceğiz.
 
Eş başkan DEMİRTAŞ  “ Dağlardan asker çekilsin buralar da piknik yapalım “  diyor.. Bu son derece masum görünen cümle ile  “Buraları Kürt topraklarıdır. Türk Ordusu işgalcidir. Barış olduğuna göre asker çekilmelidir.” demek istiyor.
 
Yine DEMİRTAŞ “Çekilme esnasında operasyon yapılırsa yüz binlerle operasyonları durdururuz. ” Bu sözlerin anlamı da “ Kürt halkı olarak  isyan ederiz “ den başka bir şey değildir. Yine dün “ Bölge halkının tek geçim kaynağı sınır ticaretidir ( kaçakcılık) bunun kaldırılmasına imkan vermeyiz .” dedi.
 
Gülten KIŞANAK içinde Kürdistan’ın yer aldığı Türkiye haritası ile pozlar veriyor..
 
Barış süreci ile ilgili konuşan tüm BDP yetkilileri “Süreç sonunda APO serbest kalacaktır . ” diyor..
 
BDP‘lilerin bu mütevazı (!) halleri, bu fedakarlıkları beni öldürecek. İnsan bu kadar aza razı olur mu ?
 
İstedikleriniz bu kadar mı? Ayıp ediyorsunuz. Lafı bile olmaz.  Emriniz olur. Saf kan ve yarım kan Kürt’leri içeren iki liste hazırlayıp Hükümete verin. Karşılığında sizlere A  ve  B tipi özel kimlikler verilsin.

A tipi kimlik sahipleri kamuca sağlanan tüm hizmetlerden ( Elektrik ,su, doğal gaz , taşımacılık v.s. ) hiçbir ücret ödemeden, B grubu kimlik sahipleri de % 50 indirimli olarak yararlansın. (Aksi halde adaletsizlik olur.)

 A grubundakiler askerlikten hizmetinden muaf  tutulurken B grubu kısa süre askerlik yapsın.

İstisnasız Kürt’lerin tamamına Özel Hizmet Pasaportu  verilsin. Öyle ya katiller sorgusuz sualsiz yurt dışına  çıkarken masumları da en azından vize derdinden kurtarmak lazım

Yine tüm Kürtler istedikleri okullara sınavsız alınsın. Şimdilik benim aklıma bunlar geliyor. Başkaları da varsa  “Dükkan sizin seçin seçin alın.”

Başbakan ise bütün bu sözlere karşı en küçük bir reaksiyon göstermiyor. Sadece “ Bana güvenin. Hiç bir taviz verilmeyecektir.“ diyor. Ülke güllük gülistanlık, Kürt’lerden başka herkes mutlu, onların sorunları da hallediliyor.Başbakan’ın  derdi varsa da yoksa da ESAT...Ona Kurandan ayetler okuyarak beddualar ediyor. Bu arada basında da BDP’lilerin beklentileri konusunda  ciddi anlamda bir tepki yok. Yandaş basın halkın giderek barış sürecine olan inancının artan oranını düzmece anketlerle kanıtlamaya çalışıyor.

Halkımızda da bazı bölgelerde Akil İnsanlara karşı gösterilen geçici tepkilerin dışında  göze çarpan bir tedirginlik bile yok .Büyük bir  umursamazlık belki de sabır içindeler. Kısaca ülke bölündü, bölünecek ama ne gam?

Çocuklarına verilecek sıcak bir aşı bile bulunmayan kadınların dışında kalanların büyük çoğunluğu  Lale Devri  dizisindeki Çınar’ın  ya da Karadayı dizisindeki Mahir Kara’nın ölüp ölmeyeceğini, Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hatice ve Şah sultanların Hürrem Sultanı alaşağı edip edemeyeceklerini düşünüyor. Başkaca bir dertleri yok..

Erkekleri ise hiç sormayın. Fakiri fukarası dahil Galatasaray’lı olanlar “Önemli olan Galatasaray’ın şampiyonluğudur. Gerisi teferruattır.” havası içinde yurdun her tarafında tek taraflı şenlikler yapıyor. Fenerbahçe’liler ise şampiyonluktan dolayı guya üzülmüyor görünürken  “Ne haber? Avrupa liglerinde siz çeyrek final oynarken biz yarı final oynadık .”  tesellisi içinde.

Fenerbahçe deyince aklıma  geldi. Bülent ARINÇ Manisalı ya Fenerbahçe’nin son yenilgisi için “Çok garip“  dedi. Bu sözü AYKUT’çaya  çevirirsek “ Şike vardır.”  anlamı çıkar. Fenerbahçe’nin bu maça klasik on birinden bir hayli eksik çıkması bence de en azından etik olarak doğru değil. Zira maçı kazanmaları halinde İstanbul Büyük Şehir Belediye küme düşüyor buna karşın Akhisar Belediye kümede kalıyordu. Şayet ligin sonunda Akhisar Belediye küme düşerse, sadece bu son maç yüzünden nasıl Bursa’lılar Beşiktaş’ı düşman ilen ettilerse Manisa’lılar da Fenerbahçe’yi düşman ilan edecektir. Benden söylemesi.

Sporla ilgisi olmayanlar ise milli içkimizin hangisi olduğunun derdine düşmüş.Kimileri  “ İki milli içkimiz vardır. AYRAN TOSTLA, RAKI DOSTLA iyi gider.” derken kimileri de “Milli içkimiz sudur. Yoğurt katarsan AYRAN, Rakı katarsan BAYRAM olur“ diyor.

Ama inanın bir gün yurdun her tarafında “ Yetti artık . Bu vatan sahipsiz değildir ..”  nidalarının yükseleceğine inanıyorum. Sabırların taşması ile bir iç savaşın çıkmasından da  ciddi olarak endişe duyuyorum.

Demem o ki  ne yazık ki ülke sorunlarına milletçe erkeklerimiz  futbol kadar, kadınlarımız televizyon dizileri kadar ilgi göstermiyor.

Evrensel ERDOĞAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com