Aykut Kocaman: "Vaslui'de bir dram olmayacak"

Aykut Kocaman: "Vaslui'de bir dram olmayacak"
Aykut Kocaman ve defans oyuncusu Bekir İrtegün, Vaslui maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme turundaki rakibi Vaslui ile oynayacağı maç öncesinde bir basın toplantısı düzenledi.

Aykut Kocaman ve Bekir İrtegün, Vaslui karşılaşması öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

VASLUI MAÇINDA BİR DRAM YAŞANMAYACAK

Bekir İrtegün ilk sözü alan isim oldu. Şampiyonlar Ligi'ne kalmak istediklerini belirten defans oyuncusu, Vaslui'den çekinmediklerini söyledi. Aykut Kocaman ise bu sezon hayatın daha normalleştiğini dile getirirken; Vaslui önünde aksi bir sonuç düşünmediklerini; ancak olası bir olumsuz sonuçta da dram yaşamayacaklarını ifade etti.

BEKİR İRTEGÜN: İLK MAÇTA İSTEDİĞİMİZİ ALACAĞIZ

İlk sözü olan Bekir İrtegün, "Geçen sene çok gitmek istediğimiz bir platformdan mahrum kaldık. Bu sene yeni bir fırsat elimizde. Bunun da ilk basamağı Vaslui maçı. Biz rakibimizi önemsiyoruz. Çünkü izlediğimiz kadarıyla kendi sahasında istekli ve arzulu bir takım. Hocalarımız da gerekli analizleri yapıp bizlere söyledi. Bu anlamda çok iyi şekilde hazırlanıyoruz. 180 dakikalık bir maç. Kendi sahamızda çok güçlü bir takımız. Umarım istekli ve arzulu oyunumuzu yarın yansıtırız. Buna mecburuz. Başkanımız da yeni bir sayfa açtı bizimle beraber artık. Şampiyonlar Ligi'nde olması gereken bir takımız. Bu yüzden ilk maçta istediğimizi almak için elimizden geleni yapacağız." şeklinde konuştu.

TARAFTARIMIZLA BERABER İYİ BİR SONUÇ ALMAK İSTİYORUZ

Bekir İrtegün, "Cezalı maçlardan önce taraftarımızla ilk buluşmamız. Hocamız bize Fenerbahçe tarihinin en önemli maçlarından birisi olduğunu söyledi. Biz de buna inanıyoruz. Geçen yıl gitmeyi çok istedik ama elimizden alındı. Artık her şey bizim elimizde. İlk maçta taraftarımızla birlikte iyi bir sonuç almak istiyoruz." şeklinde görüş belirtti.

FUTBOLDA TAKIM OLMAK ÇOK ÖNEMLİ

Yapı olarak rakiplerini çok önemsediğini dile getiren defans oyuncusu, "Hiçbir rakipten çekinmedim. Bu çekinmemem ona saygısızlık değil. Tabii ki her futbolunun meziyetlerine saygılı oldum. Ama tekrar söylüyorum çekinmek gibi bir durumumum yok. Futbolda takım olmak çok önemli. Sadece bir oyuncudan değil Vaslui'den takım olarak hiçbir çekincemiz yok. Onlara saygı duyuyoruz ama kendimize de çok güveniyoruz" diyerek çekincesinin olmadığını söyledi.

AYKUT KOCAMAN: GEÇEN YIL ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE GİTMEMİZ ENGELLENDİ

Şampiyonlar Ligi'ne 2 sezon önce Young Boys maçıyla veda ettiklerini ifade eden Aykut Kocaman, "Benim için ve Fenerbahçe için de daha sonra hayal kırıklığı yaratan PAOK maçı oynamıştık. Bunu vurgulamam gerek. Hem şampiyonluğu yitirmiş olmanının verdiği kırgınlık ve benzeri karmaşık nedenlerle çok iyi hazırlanamadığımız bir dönem olmuştu. Buna rağmen son anda da olsa elenmiştik ve çok arzu edip Fenerbahçe'nin sürekli olması gerektiği Şampiyonlar Ligi platformundan uzak kalmıştık. Geçen sezonu şampiyon tamamladık; ancak bu sefer içerde çıkan bir takım suni nedenlerle Şampiyonlar Ligi'ne gitmemiz engellendi. Bunun altından kalkmasını becerdik. Sezon sonunda direkt olmasa da Şampiyonlar Ligi'ne ön elemelerden de olsa gitme imkanı yakaladık" dedi.

VASLUI'Yİ ELEYECEĞİZ

Açıklamalarını sürdüren Kocaman, "Bu sefer açıkçası Young Boys maçında bir takım öne sürülse de bu turla ilgili herhangi bir gerekçe sürecek durumumuz yok. Ve hazırız. İyi transferler yaptık. Önümüz berrak. Hem Avrupa hem de Türkiye açısından. Dolayısıyla çok istediğimiz bir tur olacak. Tüm benliğimizle bu akşamdan itibaren maça kilitleneceğiz ve değerli bir rakip olan Vaslui'yi eleyerek bir adım sonrası Şampiyonlar Ligi kapısına varmak istiyoruz" diyerek iddiasını ortaya koydu.

AZİZ YILDIRIM'IN DÖNMESİ ÇOK ÖNEMLİ

Rakibin oyuncu seçimlerini Fenerbahçe'ye benzeten teknik adam, "Burada farkı verecek anahtar; bizim daha güçlenmiş ve daha ciddi bir takım olma halimiz. Bu bize avantaj sağlayacak gibi gözüküyor. Çok uzun zamandan beri hep futbolun dışında konuştuk. Açıkçası şunu da söylemek gerek. Ülkemizde normal haldeyken de futbol konuşulmuyor. Magazin daha çok yer kaplıyor. Ama benim ve oyuncularım adına biraz normalleşti her şey. Hayatının merkezine konulmuş bir insan Aziz Yıldırım. Onun geri dönmesi oyunculara pozitif bir elektirik veriyor. Ama başkan varken de yokken de bu takım kazanmaya oynayan bir takım" dedi.

UZUN YOLDA OYUNCU İHTİYACIMIZ OLACAK

Transfer sürecinin devam ettiğini belirten Kocaman, "Dolayısıyla bugün, yarın veya yarından sonra transferin sonuna kadar oyuncularıma da 3 kulvarda ilerlediğimizi söyledim. Bu takımın gruplardan da çıkması gerekiyor artık. En az 52 maç oynamayı hedefliyoruz. Dolayısıyla bu uzun yola oyuncu ihtiyacımız çok doğal. Ve bunu tamamlayacağımızı düşünüyorum. Bu konu hakkında da çalışmalar devam ediyor" diyerek sözlerini sürdürdü.

"Ben beraber çalıştığım insanlara her şartta güvendim. Şu anda da bu güvende bir eksiklik yok ve hiçbir zaman değişmez bu. Yeni oyuncular gelirse bu tam kadro biraz daha takviyeli olacak. Şu an itibariyle tam kadro olduğumuzu ve mazeretsiz bir halde olduğumuzu söyleyebilirim. Biz transferle yatıp transferle kalkıyoruz. Hiç yarın ne oluyor diye düşünmüyoruz. Transfer gelsin, transfer gitsin. Elimizde ne var, malzeme ne; pek fazla umrunda olmuyor insanların. Bu gerçekle yaşıyoruz ne yazık ki. Elimizde çok iyi bir kadro var. Onları biraz daha organize edebiliriz. Bir iki tane daha takviye olursa bu uzun yolculukta bize faydalı olacağını biliyorum" dedi.

RAKİBİMİZİ ÇOK YAKINDAN TAKİP ETTİK

Futbolun dramlar oyunu olmadığını söyleyen Kocaman, "Turu geçmeyi çok istiyoruz Vaslui gibi. Ne Fenerbahçe için ne Barcelona veya Real Madrid için başarısızlık dram olmaz. Dram haline getirirseniz örseler. Bu işteki en önemli şeylerden bir tanesi, yapabileceğinizin en iyisini ortaya koymaktır. Futbolun kendi yasaları da var. Biz elimizden geleni yapacağız. Elenmeyi düşünmüyoruz, aklımızdan geçirmiyoruz. Ama böyle bir durumda da bunu dram haline getirmeye gerek yok. İkinci olarak geçen sezon 58 gol atmış takımın yarısınına yakınına yaratmış bir oyuncu şu anda oynamayacak. Vaslui için bakıldığına bu bir dezavantaj olabilir onlar için. Bu bir tarafıyla bizim adımıza avantaj olarak görülebilir. Ama bizim çok iyi izlediğimiz bir takım. Son iki maçını dikkatli şekilde mercek altına aldık. Takım oyununu oynamaya çalışan hızlı oyunculardan kurulu bir ekip gözüküyor. Tek oyuncu değil takım olarak bir takip bizim için Vaslui" şeklinde konuştu.

BİR TAKIMA 6 MAÇ CEZA VERİLDİĞİ NEREDE GÖRÜLMÜŞ

Fenerbahçe'ye verilen seyircisiz ceza hakkında yorum yapan Aykut Kocaman, 6 maç çok ağır bir ceza. 5'e inmesi bile çok normal bir durum değil. 6 başlı başına bir anormal durum. 6'dan 5'e inmesi daha ayrı bir anormallik. Tek cümleyle bence ağır ve haksız bir ceza gibi gözüküyor" derken; "Geçen senenin biraz daha üzerine koyacak takım. Bunu skor olarak da yansıtacaktır. Ben bu sene tahmin olarak 70'in üzerinde gol atabileceğimizi düşünüyorum. 2-3 maçtan uzağa, biraz daha ileriye bakmamız gerek. Hazırlık maçlarındaki sonuçlar geçici bir durum" şeklinde konuştu.

Vaslui karşısında anormal bir hırsa bürünmediklerini söyleyen Kocaman, "Anormal şekilde gözlerimizi bürüyecek bir hırs yok. Daha azimli olduğumuzu söyleyebiliriz. Ama bize kaybettirdikleri fazla oldu. Ben futbolcuyken de şampiyon oldum. Bu çok önemli bir tecrübe. Her gün yeni sorunlarla, olumlu olumsuz problemlerle karşılaşıyoruz. Bunları çözerek ilerliyoruz. Şimdi 1 sene geriden başlayacağız. Üstelik elemelerde rakiplerimizi eşeleye eşeleye gideceğiz. Geçmişten kaybettirdiği bu özellik oldu benim için" diyerek konuşmasını noktaladı. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com