Aylin Aslım o 'Troll'ü cezaya mahkum ettirdi

Aylin Aslım o 'Troll'ü cezaya mahkum ettirdi
“Troll” kelimesi, ilk kez bu davayla mahkeme salonlarına taşındı! Aylin Aslım'ın, sosyal medyada kendisini taciz ettiği gerekçesiyle şikayetçi olduğu Cihat Akbel 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Aylin Aslım’ın Twitter üzerinden kendini tehdit ettiği için dava açtığı Cihat Akbel beş ay hapis cezasına çarptırıldı.
 
Hürriyet'ten Zaynep Bilgehan'ın haberine göre geçen yıl bir Twitter kullanıcısının Aslım’ın siyasi düşünceleriyle ilgili yazması üzerine bir tartışma başlamıştı. Ünlü rock’çının “Abazan trollerin en neşeli saatleri bu saatler. Adamsınız, adamın dibisiniz. Sizin de işiniz zor be” yazmasıyla tartışma büyüdü.
 
“Abazan” lafına alınan C.A isimli genç ve arkadaşları, Twitter’da “Aylin Aslım abazanlardan özür dilesin” konu başlıklı mesajlar yazmaya başladı. Bu daha sonra Aslım’ı incitecek esprilerin de bulunduğu bir başlığa dönüştü ve olay mahkeme salonlarına taşındı.
 
Mahkemede C.A, Aylin Aslım’ı tehdit etmek suçundan 5 ay hapse çarptırıldı. Ceza ertelendi. Söz konusu davayla birlikte sosyal ağlar üzerinden oluşturulan tartışma başlıkları gündeme geldi. Twitter ve Facebook başta olmak üzere yapılan trollemeler, bundan sonra mahkemelerde gündeme gelebilecek.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com