Aynı caddede iki hırsızlık

Aynı caddede iki hırsızlık
Bilecik’de dün gece depo olarak kullanılan bir iş yerine giren hırsızlar, 15 bin TL değerindeki elektrik kabloları ve tesisat malzemeleri çalıp kayıplara karıştılar.

Gazipaşa mahallesi Dedeoğlu caddesi üzerinde bulunan Fahrettin Sünetci’ye ait elektrik malzemelerinin bulunduğu bir depoya sabaha karşı gelen kimliği belirlenemeyen hırsız veya hırsızlar, arka camı taşla kırarak içeri girdiler. 15 Çuval içerisinde bulunan elektrik malzemeleri dışarıya taşıyan hırsız veya hırsızlar, çaldıkları malzemeleri taşımak için aynı depo önünde bulunan Sinan Ateş’e (36) ait 11 AK 386 plakalı özel otomobilin sol ön camını kırdılar. Aracı düz kontak ile çalıştırmak isteyen hırsız veya hırsızlar, bunda başarılı olamayınca, içinde elektrik kabloları ve tesisat malzemeleri olan 4 çuvalı alıp diğerlerini olduğu yerde bırakarak kaçtılar.

Gece aracının bulunduğu yerin ilerisinde olduğunu fark eden Sinan Ateş'in durumu bildirmesi üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Sabah da deposuna gelen iş yeri sahibinin hırsızlık olayı fark edip bildirmesi üzerine gelen polis ekipleri inceleme başlattılar. Depo ve araçta herhangi bir parmak izine rastlanılmazken, olayla ilgili inceleme ve soruşturma sürdürülüyor.

Mağdur olan araç ve depo sahipleri, her iki olayın da bağlantılı olduğunu düşündüklerini anlattılar. Vatandaşlar, hırsızların çaldıkları çuvalları otomobil ile götürmeye çalıştıkları, fakat aracın çalışmaması sonucu yaklaşık 11 adet çuvalı dükkan önünde bırakarak aldıkları 4 çuval malzemelerle kayıplara karıştıklarını tahmin ettiklerini anlattılar.

Depo sahibi Fahrettin Sünetci, en az 15 bin TL değerinde malının çalındığını belirtti. Araç sahibi Sinan Ateş ise, olay yerinde mobese kamerasının olmamasından şikayet ederek yetkililerin buna bir çözüm getirmesi gerektiğini dile getirdi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com