Aynı evde yaşayan baba oğulun muhtarlık yarışı

Aynı evde yaşayan baba oğulun muhtarlık yarışı
Yozgat'taki Çayözü köyünde muhtarlık yarışı aynı evi paylaşan baba ile oğul arasında geçiyor

YOZGAT (AA) – ŞAHİN ÖZMEN – Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Çayözü köyünde, aynı evde yaşayan baba Kazım Yıldız ile oğlu Ünal Yıldız, muhtar olabilmek için yarışıyor.

Yaklaşık 110 seçmeni bulunan Çayözü köyünde 30 Mart'taki seçimlerde sadece baba-oğul muhtarlık için aday oldu. Baba ve oğul arasında seçime kısa bir süre kala kızışmaya başlayan rekabet de köyde günün konusu oldu.

29 yaşındaki oğul Ünal Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, genç ve dinamik bir muhtarın köye daha iyi hizmet edeceğini düşündüğünü ve bu duyguyla aday olduğunu söyledi.

 

- "Ülke yönetiminde gençler söz sahibi olmalı"

 

Artık gençlerin ülke yönetiminde söz sahibi olması gerektiğin vurgulayan Yıldız, “Hem bizler yeniliklere daha kolay uyum sağlayabiliyoruz. Köyümüzün sorunlarını babam da ben de görüyorum ama ben farklı açıdan yaklaşıyorum, babam farklı açıdan. Yine de her ikimizin de saptadığı sorunlar aynı. Köyümüzün yolu, köy içindeki bataklığı andıran çamurlu bölgenin kurutulması, camimizin minaresi, ihata duvarı ve benzeri sorunlar. Tabii bunu söylerken, babamın benden daha deneyimli olduğunu da kabul etmek zorundayım. Göreceğiz bakalım, deneyim mi kazanacak, enerji mi?” diye konuştu.

 

-  "Oğluma vazgeçmesini söyledim, olmadı"

 

Baba Kazım Yıldız ise iki yıldır muhtar adayı olmayı düşündüğünü ve 5-6 ay öncesinden adaylık için çalışmalara başladığını ifade ederek, şöyle konuştu:

“Önceleri bir ben, bir de amcamızın oğlu muhtar adayı idi. Amcaoğlu benim aday olduğumu öğrenince adaylıktan çekildi. Ben de yalnız kaldım diye sevinerek çalışmalarımı ağırdan yürüttüm. İki ay önce oğlum Ünal, karşıma çıkıp aday olduğunu söyledi. Çok şaşırdım. Oğluma vazgeçmesini söyledim, olmadı. Biz de çaresiz olarak kabul ettik. İki aydır da ayrı ayrı, bazen de birlikte seçim çalışmalarını yürütüyoruz. Aramızda kesinlikle bir çatışma veya atışma olmuyor. Demokrasinin de en güzel yanı bu değil mi? Bazen birbirimizin oylarını çalmak için çeşitli ayak oyunları yapıyoruz. Ancak Ünal daha çok genç, benimle aşık atamaz. Yalnız şunu söylemek isterim, hangimiz kazanırsak, emin olun köyümüze en güzel şekilde hizmet etmeye çalışacağız.” 

Eşi Güllü Yıldız’ın kimi desteklediği sorusunu da gülerek yanıtlayan Kazım Yıldız,  “Vallahi onu bilmiyorum. Benim yanıma geliyor, 'seni destekliyorum' diyor, oğlumun yanına gidiyor, onu desteklediğini söylüyor. Yalnız, komşulardan öğrendiğime göre, oğlumu destekleyecekmiş. Bir de siz sorarsanız, kimi desteklediğini daha iyi öğreniriz” dedi.

Güllü Yıldız da eşi ve oğlunun iki ay önce muhtar adayı olduklarını öğrendiğini ve çok şaşırdığını vurgulayarak, bu seçimlerde eşini desteklemeyi düşündüğünü ifade etti.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com