Aynı kişiyi ikinci kez dolandırmaya kalkınca

Aynı kişiyi ikinci kez dolandırmaya kalkınca
Kütahya'da, dolandırdığı kişiyi tekrar dolandırmak istediği öne sürülen kişi yakalandı.

Kütahya'da, dolandırdığı kişiyi tekrar dolandırmak istediği öne sürülen kişi yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Burdur'da çiftçilik yapan Hasan Hüseyin Aksoy, 15 yıl önce otomobilini, bir kişiye, ''resmen devrini alması'' şartıyla sattı. Aracı alan kişi, resmi devir işlemi yapmayınca otomobilin vergi borçları, Aksoy'un adına gelmeye devam etti. 15 yıl boyunca, eski otomobilinin vergi borçlarını ödemek zorunda kalan Aksoy, aracı bulabilmek için çalışma başlattı.
Aracın birkaç kez el değiştirdiğini belirleyen Aksoy, otomobili bulup vergi borcundan kurtulmak için bir televizyon kanalına ilan verdi. İlana 15 yıl önce sattığı otomobilin özelliklerini yazan Aksoy, aracını bulana para ödülü vereceğini bildirdi.
Söz konusu ilanı televizyonda gören Mehmet S, Aksoy'u arayarak, ''arabanın yerini biliyorum, araban Kütahya'da gel'' dedi. Bunun üzerine Aksoy, Kütahya'ya geldi.
Otogarda buluşan Mehmet S. ve Aksoy bir müddet konuştuktan sonra Mehmet S, Aksoy'dan 170 lira istedi. Aksoy'a bu gece Kütahya'da kalması ve yarın aracının yerini göstereceğini söyleyen Mehmet S, otogardan ayrıldı.
Aksoy, sabah telefonla aradığı Mehmet S'ye ulaşamadı. Dolandırıldığını anlayan Aksoy, durumu polise bildirdi. Mehmet S, polis merkezinde şikayetçi olduğu sırada Aksoy'u arayarak paranın yetmediğini, bir miktar daha paraya ihtiyaç olduğunu söyledi. Mehmet S, Kütahya Devlet Hastanesinin önünde buluşmak istediğini kaydetti.
Polis ekipleri, şüpheli Mehmet S'yi yakaladı.
Emniyetteki sorgusunun ardından nöbetçi mahkemeye çıkarılan şüpheli, savcılıkça tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com