"Aynı saftayız"

"Aynı saftayız"
AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, ''Açılım süreciyle ilgili kaybedeceğimiz oy olsun, süreç sonrasında kaybedeceğimiz iktidar olsun, biz bunu göğüslemeye hazırız'' dedi.

AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, ''Açılım süreciyle ilgili kaybedeceğimiz oy olsun, süreç sonrasında kaybedeceğimiz iktidar olsun, biz bunu göğüslemeye hazırız'' dedi.

Kinay, partisinin İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye genelinde aşama aşama bugünlere ulaşmış bir terör sorunu bulunduğunu bildirdi.
Bugüne kadar önlem alınıp çözülmesi gerekirken yıllardır bu işin sadece güvenlik güçlerine emanet edildiğini belirten Kinay, ''AK Parti, siyaset kurumuna düşen görevleri ortaya çıkarmak için bu hamleyi gerçekleştirmiştir'' diye konuştu.
Kinay, Türkiye'de ekonomik anlamda atılımlar gerçekleştirilmez ve bölgedeki dış politik gelişmeler günün şartlarına uyarlanmazsa önemli fırsatların kaçırılabileceğini dile getirerek, şöyle devam etti:
''Türkiye'nin önünde önemli bir ayrım var, ya kendi içinde açmazlara sürüklenen bir ülke olacağız ya da bölgesine hakim, kendi insanının güvenliğini teminat altına alabilen bir barış ülkesi olacağız. Türkiye'nin bölgesine barış ülkesi olarak hizmet vermesi için çabalıyoruz.
Meclis'te CHP, MHP ve DTP'den oluşan muhalefete bakıyoruz, bir yaygaradır gidiyor. Açılım sürecine DTP'nin katkı verdiğine inanmıyorum. Terör örgütü mensuplarının teslim olması sırasındaki manzara, Türkiye'de bir infiale neden olmuştur. Biz, şehit ailelerimiz ve gazilerimizle aynı saftayız, MHP ile CHP ile aynı safta değiliz. Yumruklar sıkıldı, Türkiye'nin değerlendirmesi gereken bu fırsat heba edilmek isteniyor.''
-''PKK ARTIK DAĞILMA SÜRECİNE GİRMİŞTİR''-
Kinay, ''Türkiye'nin iç güvenliğini 30 yıldan bu yana tehdit eden terör sorununun muhalefet partilerince günlük siyasi malzeme haline getirilip oy devşirilmeye kalkışıldığını'' savundu.
AK Parti'nin oy hesabı olmadığını ifade eden Kinay, şöyle konuştu:
''Açılım süreciyle ilgili kaybedeceğimiz oy olsun, süreç sonrasında kaybedeceğimiz iktidar olsun, biz bunu göğüslemeye hazırız. Ancak hiçbir iktidarın, hiçbir partinin bu sorunu ötelemeye hakkı yoktur. Bugüne kadar gecikmiş olması bile manidardır. Biz belki şu yönde tenkit edilmeliydik. 'Neden şimdiye kadar bu açılım paketini gündeme getirmediniz?' denilmeliydi.
Şimdi PKK artık dağılma sürecine girmiş, uluslararası desteğini kaybetmiş. Türkiye'nin izlediği dış politik manevralarla artık uluslararası zeminini kaybetmiş bir PKK var. Biz bu zeminden istifade ederek bu terör örgütünü tümüyle bertaraf etmek istiyoruz.''
Kinay, demokratik açılım süreciyle ilgili halkı yeterince bilgilendirdiklerini düşünmediğini söyleyerek, Cumhuriyet'in kuruluş felsefesine bakıldığında etnik unsurlara bakışın iki şekilde oluştuğuna dikkati çekti.
Din farkı olan etnik unsurlara, gayrimüslimlere azınlık, diğerlerine kardeş, tümüne ise vatandaş denildiğini belirten Kinay, sözlerini şöyle tamamladı:
''İster azınlık, ister kardeş olsunlar bu ülke hepimizindir. İşte bu yüzden, bu vatan için askerlik yapar, bu ülkenin ortak dili Türkçe ile konuşuruz. Türkçe, bu vatanın dilidir. Onu, toprağı paylaştığımız gibi paylaşırız. Kardeşlerin arasında kavga olmaz. Azınlıklara zulüm olmaz. Farklı dillerde doğabilir, farklı adetlere sahip olabiliriz. Ancak bu bizim aile kurmamıza engel olmadığı gibi, aynı ülke için mücadele etmemize de engel değildir.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com