Ayran içerek kutlayacaklar!

Ayran içerek kutlayacaklar!
Dördüncü Antalya Televizyon Ödülleri'nde yılın "En İyi Dram Dizisi' ödülü Muhteşem Yüzyıl'a gitti. Muhteşem Yüzyıl, 'En iyi Komedi Dizisi' seçilen Seksenler ve 'En İyi Yeni Sezon Komedi Dizisi' seçilen İşler Güçler'le birlikte geceden üçer ödülle ayrıldı.

'Komedi Dizisi En İyi Erkek Oyuncu' dalında ödülü Ahmet Kural'la paylaşan Murat Cemcir'in, "Bu gece hep beraber 70'lik ayran içeceğiz. Ben ayranı sek severim o nedenle yoğurt yiyeceğim" sözleri geceye damgasını vurdu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen Türk televizyon dünyasının en iyilerinin ödüllendirildiği 4'üncü Antalya Televizyon Ödülleri, Mardan Palace Otel'de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Tören, televizyon dünyasının ünlü isimlerinin kırmızı halı geçişiyle başladı. Kırmızı halıda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın, eşi Günseli Akaydın'la birlikte tüm sanatçıları karşıladı

Sunuculuğunu Engin Hepileri ve Mine Tugay'ın yaptığı gecede, Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, açılış konuşmasında Antalya Televizyon Ödülleri'nin 4'üncü yılında beklediğinin çok üzerinde bir başarı sağladığını söyledi. Son 25 yılda televizyon sektöründe çok önemli adımlar atıldığını kaydeden Başkan Akaydın, "Kültür endüstrisi diye isimlendirebileceğimiz bir sektörümüz var. Özellikle bölge coğrafyasında çok yakından izlenen dizilerle Türkiye'nin tanınılırlığına, Türk turizmine ve dolayısıyla Antalya'ya katkı yaptıklarına inanıyorum" diye konuştu.

Gecede ilk olarak Antalya Televizyon Ödülleri'nin bu yılki 'Onur Ödülleri' verildi. Bu yılki ödüller haber spikerliğinin duayen ismi Can Akbel, radyo ve televizyon dünyasının en uzun süre çalışmış sunucularından Halit Kıvanç ve 'Huysuz Virjin' tiplemesinin yaratıcısı Seyfi Dursunoğlu'na verildi. Geceye katılamayan Dursunoğlu, telefonla törene bağlandı ve "Ödülü bana layık gördükleri için kendilerine minnettarım" dedi.

4'üncü Antalya Televizyon Ödülleri'nde 'En iyi Dram Dizisi' ödülü Muhteşem Yüzyıl'ın oldu. Ödülü takdim eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, "Emekçilerin 1 Mayıs Bayramı'nı kutluyorum" dedi. Yurtdışında dizinin övgüyle izlendiğini belirten Bakan Yardımcısı Arıcı, ödülü ekip adına Halit Ergenç'e takdim etti.

Ergenç, konuşmasında geçen yıl hayatını kaybeden dizinin senaristi Meral Okay'ı anıp, "Daha önce kimse böyle bir işe cesaret etmemişti. Çok önemli bir adımdı" dedi.

Muhteşem Yüzyıl, Antalya Televizyon Ödülleri'nden En iyi Yönetmen ve En İyi Kadın Oyuncu ödülleri olmak üzere, geceden üç ödülle ayrıldı.

Gecede 'Yılın En İyi Yeni Sezon dizisi' Karadayı oldu. Ekip ödülü, Emek Sineması'na ithaf etti.

Karadayı, 'Dram Dizisi En İyi Erkek Oyuncu' dalında da Kenan İmirzalıoğlu'yla ödüle ulaştı. İmirzalıoğlu ödülü, jüri üyesi Belçim Bilgin'den aldı. Ezel'in ardından aynı dalda ikinci kez bu ödüle uzanan Kenan İmirzalıoğlu, "Ödülümü kamera arkasında çalışan ve hepimizden daha çok yorulan arkadaşlarıma ithaf ediyorum" dedi. Karadayı, geceden 2 ödülle aldı.

'Dram dizisi En İyi Kadın Oyuncu' ödülüne 'Muhteşem Yüzyıl' dizisin Hürrem Sultan'ı Meryem Uzerli değer görüldü.

Uzerli ödülünü, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'dan aldı. Bu ödüle üçüncü kez aday olduğunu belirten Uzerli, "Önce, 'Zaten kimse beni ciddiye almaz' diye düşündüm. İkinci yıl ağladım. Üçüncü sezon buradayım. Artık bana layık gördünüz, çok teşekkürler" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com