Aysal'dan flaş açıklama!

Aysal'dan flaş açıklama!
Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal, kulüp gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ali Kırca’nın moderatörlüğünde GS TV’de yer alan “Başkan’a sorun” adlı programda Aysal önemli ifadeler kullandı.

İşte Aysal’ın açıklamaları:

“BİRİNCİLİK İÇİN YARIŞMALIYIZ”

“Bugün saat 11:00'de kurucu başkanımızı ziyaret ettik. Kurucumuz ve bizden evvelki başkanlarımız bir çok şey yaptı. Biz neler yaptık bugüne kadar neler yaptık bunları düşündüm. Yapılanlar unutulabiliyor ama gelecekteki hayaller kalıyor. Galatasaray’ın gerçek anlamda bir Avrupa takımı olduğunu her vesile ile kanıtlamasını istiyoruz. Sadece futbol, basketbol değil, bir marka değeri olarak her alanda iddialı olmalıdır. Bu iddiamızı sürdürmek niyetindeyiz. Bu alanda seçimler yapmak zorunda olabiliriz. Bazı branşları seçebiliriz daha ilerletmek için. Hangi alanda yarışıyorsak birincilik için yarışmalıyız, ikincilik üçüncülük için değil.”

“DEVLER LİGİ’NDE İLK HEDEF…”

“Şampiyonlar Ligi’nde ilk hedefimiz gruptan çıkmaktır. Çok zor bir kura çektik. Juventus çok güçlü, Real Madrid zaten öyle. Kopenhag’ı küçümsememek lazım. Juventus ile berabere kaldılar. Küçümsenmesini ben anlayamadım. Rakibimiz son maçta çok diri ve gençti, çok mücadeleciydi. Galibiyet için de ayrıca kutluyorum teknik ekibi ve futbolcuları. Juventus ile kendi sahamızda oynayacağız. Bu bizim avantajımız. Bu avantajı çok iyi kullanmalıyız. Herkes bunun verdiği güçle hazırlanıyor.”

“BİZ KENDİMİZLE YARIŞIYORUZ”

“Biz kendimizle yarışıyoruz. Asıl yarışma kendimizle yaptığımızdır. Biraz da gerçekçi olmamız gerekiyor. Sürekliliği sağlamak için en azından bir önceki başarımızı yakalamamız gerekiyor. Dilerim bu yıl da aynı şeyler olacak.”

“HOCAYA SEMPATİK YAPIM DEVAM EDİYOR”

“Fatih hocayı ben tanımıyordum, ilk defa davet ettiğim zaman tanıştık. İlk tanıştığımızdan beri sıcak, samimi bir yapısı olduğunu gördüm. İlk andan itibaren kısa süre içerisinde dostluğa kadar varan bir ilişkimiz oldu. Ona verilecek destek beklentileri arasındaydı. İki buçuk sene çok iyi götürdük diye düşünüyorum. Her türlü desteği verdik, o da çok başarılı kullandı. Hocaya karşı hem sempatik hem de hoşgörülü yapım devam ediyor. Ancak herşeyden önce ben bir profesyonelim. Sorumluluğumun farkındayım. Sorunları görmezden gelerek değil, sonradan çıkacak sorunları sezmek durumundayım. Planlanmış programlanmış bir durumdaydık biz. Ailecek beraber olarak duruma geldik ve bundan sonra başımıza böyle bir kaza oldu.”

“MİLLİ TAKIM İSTEDİĞİ ELEMANI ALABİLİR”

“Samimi olarak söylemek gerekirse ben de Fatih hoca da farkında olmadan bir yapının içine girdik. İnşaatın neresi çöker diye görmeye çalıştık. Tuzaklar olduğunun farkına vardık. Takdirle belirtmem gerek ki imkanlarını en iyi şekilde kullanmıştır. Çok katkıları olmuştur. İhtiyaçlarını vermekle sorumluyduk biz. Sahadaki başarı ona aittir. 2016'ya kadar ben hocayla devam etmek istiyordum. Ayrılık düşündüğümüz bir şey değildi. TFF’den böyle bir teklif geldiğinde ben olayı önce hukuki yönde baktım. İlk anda içimden ‘hayır’ demek geldi açık söyleyeyim. Sonra hocayla konuştuk. Ne yapmak istediğini sordum. O da bana ‘Kalmak isterim’ dedi. Nasıl yapacağız ikisini birden dedim. O da ‘Milli bir görevdir, kaçmak olmaz. Nasıl cevap vereceğimizi bilmiyorum ben de’ dedi. Ben buna hayır desem TFF, Galatasaray başkanını küçültecek yöntemlere başvurabilirdi. Bu hocayı alıyorum deyip alırdı. Bizden istediği elemanı alabilir Milli takım. Nasıl reddedebiliriz diye düşündük. Hocanın yanında Demirören’i aradım. Hocamız 4 maçlık takımın başına geçsin, para almadan. Alışkanlık olmasın diye dedik. Sonra ben seni ararım dedi ve kapattık. Hocayla bir araya geldik ve internet sitesinden bir açıklama yaptık. Bunlar kanıtlı şeyler. Arkadan konuşulan şeyler değil.”

“TELEVİZYONDA MERASİM GÖRDÜM, ŞOK OLDUM”

“Akşam Bodrum’a gittim. Sonra televizyonda bir merasim gördüm ve şoke oldum. Rahatsız olmadığımı söyleyemem. İçimden dedim ki bu herhalde geçici bir şey. Bu geçici değil kalıcı şeklini alınca camiada biraz kötü karşılanmaya başlandı. Sonra Şampiyonlar Ligi’nde kötü bir yenilgi aldık. Sonra medyada kontrat uzatmadığımız yönünde dedikodular başladı. Hocamıza hemen imza atalım dedi, o da atalım dedi. Görev süresinin sonuna kadar görev süresinin uzatılması yönünde karar alındı yönetim kurulunda. 13 Ekim’de hocamızın anlam veremediğimiz bir açıklaması oldu. Biz kimse istiyor diye sözleşme uzatamayız dedi. Biz de şoke olduk açıkçası. Rahatsız olduk. Telefon açıldı, açıklmadı tarzında bir durum hocanın gönderilme sebebi olamaz. Bütün bu gelişim kulüpte aşağıya doğru giden başarı çizgisi ve ardından hocanın halka açık bir şekilde böyle sözler söylemesi etken oldu ayrılığa. Gerçek sebebi budur. Başka bir şey değil. Halka açık beyanatlardır bunlar. Teklifi de reddi de halka açık yaptı. Birlikte konuşma ortamı bulup bunları araştırmayla geçti bir hafta 10 gün. Sonra da bizim için yapacak bir şey kalmadı açıkçası”

“FLORYA’DA TERİM’E SORDUM…”

“Fatih hoca hala benim çok güvendiğim bir insan. Bu duyumlar bana geldi. Florya’da büyük bir açıklıkla sordum. 4 Temmuz’dan bu yana böyle hazırlıklarla ilgili benim kulağıma birşeyler geliyor dedim ama ben size güveniyorum dedim. O da güldü geçti, yok öyle bir şey dedi ve biz orada kapattık konuyu. Olayın gelişimiyle ilgili bizim de hatalarımız oldu. Hocamızla ilişkilerimizde. Bizim tüm iyi niyetlerimize karşılık iletişimsizliğimizin sorunları ortaya çıktı zaten.”

“TFF’DEN 2 YIL ÇİFTE STANDART GÖRDÜK”

“Fazla da konuşmak istemiyorum TFF ile ilgili ama TFF’nin açıklamaları bunların delili olarak görünür. TFF’den 2 yıldır tam bir çifte standart gördüğümüzü söyleyebiliriz. Hocaya 9 maç ve sonra 3 maç ceza. Şampiyonluk primimizden 5 milyon TL eksik alınması. Robin Hood gibi diğer kulüplere dağıtılma gibi bir durum oldu. Yabancı sayısının sınırlanması örneğin. Bizim yabancılarımızın kalitesi ortada. Ben algıladıklarımı söylüyorum. Şampiyonluk kupalarımızı hem geçen sene, hem de 2 sene önce ne kadar badireli aldığımız ortadadır. Birini karanlıkta, öbürünü suyun içerisinde aldık. Fenerbahçe, Beşiktaş ve her takımın TFF’den beklentisi adil yönetimdir. Umarım bir daha böyle durumlarla fazla karşı karşıya kalmayız.”

“FLORYA’YA CEO’MUZU GÖNDERDİK”

“Hocanın ayrılığı yönetim kurulunda konuşuldu. Benim tek başıma aldığım bir karar değildir. Bazı arkadaşlarımız hayretler içerisinde kaldı. Bazılarımız da hocayla tekrar görüşelim dedi. Lütfi Arıboğan Florya’da hocayla konuştu ve endişelerimizi anlattı. Benim kapıda ikna için beklemem beklenmeyeceğine göre CEO’muzu gönderdik. Alacağımız karar da zaten ertesi gün gelen cevabın ardından uygulandı”

“BUGÜNE KADAR CESUR KARARLARDAN KAÇINMADIM”

“Bir yöneticinin en önemli görevi o an çıkacak sorunu çözmesinden ziyade önceden sezmektir. Sorun ortaya çıktıktan sonra çözmeye çalışmanın bir anlamı yok. Ben bugüne kadar cesur kararlardan kaçınmadım. Bundan sonra da kaçınmam. Benim aleyhine de olsa kesin kararlar vermek için o kararı veririm hiç düşünmeden.”(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com