Ayşe Hür sözünün arkasında

Ayşe Hür sözünün arkasında
Necip Fazıl Kısakürek için kumarbaz diyen Hür, Necip Fazıl'ın kumarbaz olduğunu söylemek adaba uygun olmadı ama sözlerimin arkasındayım dedi.

Necip Fazıl Kısakürek'in dönemin Başbakan'ı Adnan Menderes'e mektup yazıp maddi taleplerde bulunmasının ardından, Twitter'da "Necip Fazıl parayı kumar oynamak için istemişti" şeklindeki açıklamaları tepki çeken Ayşe Hür'den o iddiasından geri adım atmadı ama tarzının yanlış olduğunu kabul etti.

İSLAMCI KESİME TEPKİLİ

Tarihçi Ayşe Hür, Necip Fazıl'la ilgili açılan tartışmayla ilgili olarak İslamcı kesimden gelen eleştirilere tepki gösterdi. Hür, Atatürk ve Cumhuriyet dönemine yönelik eleştirileri için kendisine teşekkür eden İslamcıların söz Necip Fazıl'a gelince kendisine gereksiz tepkiler verdiğini dile getirdi.

"SÖZE ÖYLE BAŞLAMAK OLMADI"

CNN Türk'teki Aykırı Sorular programında Enver Aysever'in konuğu olan Ayşe Hür, Necip Fazıl'ın mektupları ile siyasi alandaki gel-gitlerini bildiğini belirterek, kendisi ile söylediği sözlerden pişmanlık duymadığını sözlerine ekledi.
Ayşe Hür, "Necip Fazıl'la ilgili sözlerimden pişman olmadım ancak keşke kişisel yanından eleştiriyor gibi  olmasaydım diyebilirim. Belki söze öyle girmemek gerekiyordu. Hani bir adap usül olmalıydı. Olmasaydı daha iyi olurdu ama oldu ne yapalım." ifadelerini kullandı.

İRONİ YAPTIM AMA...

"Balçiçek İlter'in programında açık açık, 'Kemalistler beni şundan sevmezdi, Kürt milliyetçiliğini eleştirdiğim zaman onlarla gerilim yaşadım...' gerilim dediğim şu mail atıyorlar, hakaret edip tehtid mesajı yolluyorlar.
Buradan getirdim lafı, Necip Fazıl deyince, 'Evet islamcı kesimde beni geçmişte yazdıklarımı çok hoş buluyordu, yazılarımı sitelerine koyuyorlardı. Beni el üstünde tutanlar pat diye bırkatılar dedim. Bir ironi bir alay bir eleştiri olarak söyledim. Bir şikayet olarak değil.

NİLGÜN CERRAHOĞLU'NA ÇOK GÜCENDİM

Fakat gördüğüm kadarıyla her yerde, özellikle Nilgün Cerrahoğlu'na çok gücendim, programı ya izlememiş, ya da başındaki geniş eleştiriyi görmezden gelmeyi tercih etmiş. Beni resmen 'salak', 'aptal', 'alık' gibi sözlerle inanılmaz yakışıksız bir şekilde... Bu kadar zarif bir hanfendiyi bu kadar tepki gösterecek ne yaptım diye düşündüm. Hak veriyorum ona. İdeolojik mesele bugün hayat memat meselesi diye kodlanıyor." (SAK)

Kaynak: www.gazeteciler.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com