Aysel Tuğluk'un Abisi Serbest

Aysel Tuğluk'un Abisi Serbest
Kürt mafyasının kaçırdığı BDP'li Aysel Tuğluk'un abisi Alaattin Tuğluk serbest kaldı. İşte ayrıntılar…

Mithat Çetin, elmahaber

Bir süre önce Kürt mafyası tarafından kaçırıldığı iddia edilen Aysel Tuğluk'un abisi Alaattin Tuğluk'un serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

Tuğluk ailesine çok yakın kişilerden alınan bilgilere göre kaçırma olayı şöyle gelişti;

Irak'ta elektrik ihaleleri alan ve 40 – 45 milyonluk bir mal varlığı olduğu söylenen Alaattin Tuğluk, İstanbul'da yanına gelen iki kişinin “örgütün kendisini çağırdığını” söylemeleri üzerine onlarla beraber İran'a gitti. Tuğluk, Abdullah Öcalan'ın çok yakın eski arkadaşı olması ve PKK ile olan iyi ilişkileri nedeniyle olaydan şüphelenmedi.

Olay İran'a varıldığında anlaşıldı. Kimliği bilinmeyen kişiler, Tuğluk'u daha önce iş yaptığı bir şirketle ticari itilaflarından dolayı İran'a getirdiklerini ve 500 bin dolarlık borcunu ödememesi halinde rehin tutacaklarını ifade etti.

Rehin tutulduğu yerden kardeşi Aysel Tuğluk'u arayan Alaattin Tuğluk, alıkonulduğunu söyleyerek kardeşinden para göndermesini istedi.

Bunun üzerine Aysel  Tuğluk, PKK'dan yardım istedi.

Kaçırma olayından Ahmet Türk ve Selahattin Demirtaş'ı da haberdar ederek onların da devreye girmesini sağladı.

PKK,  Alaattin Tuğluk'un Abdullah Öcalan'ın yakın arkadaşı olması ve Aysel Tuğluk faktörü nedeniyle devreye girerek aracı oldu ve Tuğluk'un serbest bırakılmasını sağladı.

Alaattin Tuğluk'un 7 gün İran'da rehin tutulduğu, örgütün devreye girerek borcun bir kısmının ödenmesi üzerine Irak'ın Erbil şehrine götürülerek serbest bırakıldığı ifade ediliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com